Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA(19.08.2018)

19 sierpnia 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Dziś łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy przeżywają Kalwaryjski odpust

W środę (22.VIII.) wspomnienie NMP Królowej. Nasza Parafia jest zaproszona do udziału w Archidiecezjalnym nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II w Sanktuarium na „Białych Morzach” w Krakowie. O g. 1700 rozpocznie się uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się Procesja Światła. Wyjazd indywidualny.

W piątek (24.VIII) święto św. Bartłomieja, Apostoła. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski Mszą świętą o godz. 1800 sprawowaną w Myślenicach zainauguruje Jubileuszowy Rok 50-lecia Koronacji łaskami słynącego Obrazu Pani Myślenickiej. Do udziału w uroczystości zaprasza ks. Proboszcz i wspólnota Parafialna.

W przyszłą niedzielę (26.VIII) nasze Parafialne Święto Plonów. „CIESZCIE SIĘ I RADUJCIE” to hasło naszych tegorocznych dożynek. Ojciec św. Franciszek w adhortacji o takim tytule pisze : „Lubię dostrzegać świętość w cierpliwym ludzie Bożym: w rodzicach, którzy z wielką miłością pomagają dorastać swoim dzieciom, w mężczyznach i kobietach pracujących, by zarobić na chleb, w osobach chorych, w starszych zakonnicach, które nadal się uśmiechają. W tej wytrwałości, aby iść naprzód, dzień po dniu, widzę świętość Kościoła walczącego. Jest to często „świętość z sąsiedztwa”, świętość osób, które żyją blisko nas i są odblaskiem obecności Boga, albo, by użyć innego wyrażenia, są „klasą średnią świętości” Nasze świętowanie chcemy poświęcić świętości. Okazją do tego będzie spotkanie z błogosławionymi męczennikami z Pariacoto w Peru o. Michałem Tomaszkiem i o. Zbigniewem Strzałkowskim. O godz. 1130 w Osieczanach Msza święta dziękczynna za plony. O godz. 1630 przy altanie druga część naszego Parafialnego Świętowania, będzie to czas dzielenia się różnymi potrawami przygotowanymi przez każdego z nas. Zachęcam do przygotowania w domach chleba i innych potraw, którym będziemy się dzielić w czasie Dożynek. Będzie okazja do porozmawiania o świętości, wspólnego śpiewania i tańczenia. Serdecznie zapraszam wszystkie rodziny naszej parafii do wspólnego świętowania. Dziękuję za już złożone fanty na naszą loterię. Jutro na godz. 2000 zapraszam na spotkanie w sprawie przygotowania dożynek wszystkich, którzy chcą pomóc. Na marginesie dobrych rzeczy smutna sprawa niszczenia trawy wokół kościoła przez kierowców uprawiających drifting.

Z okazji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę do Włoch w dniach od 6 – 14 października 2018 roku. Koszt 2500 zł. Jest zgłoszonych 10 osób.

Serdecznie dziękuję kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na święto Wniebowzięcia NMP oraz panu kościelnemu Januszowi za posprzątanie kościoła w Osieczanach na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Roman i Maria Luzar, Zdzisław i Józefa Mitan, Grzegorz Wójtowicz, Stanisław i Józefa Depta, Adam i Helena Strzesak-Szlósarczyk, Krzysztof i Kornelia Szlósarczyk, Stanisław i Joanna Gubała – Janus.. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Ryszard i Iwona Wójtowicz, Bogdan i Teresa Banowscy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *