Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXI Niedziela Zwykła (23.08.2020)

22 sierpnia 2020 Ogłoszenia parafialne 0

Decyzją Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego od niedzieli 23 sierpnia br. proboszczem naszej parafii p.w. św. Wojciecha BM w Osieczanach został mianowany ks. Andrzej Fyda . Kanoniczne objęcie urzędu proboszcza odbędzie się na Mszy świętej o godz. 1130. Dotychczas ks. Andrzej Fyda był Rektorem kościoła św. Wojciecha BM na Rynku Głównym w Krakowie. W trudnej i odpowiedzialnej kapłańskiej służbie obejmijmy księdza Proboszcza naszą modlitwą.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc tym, którzy ucierpieli w wybuchu w Bejrucie. Zebrano kwotę 4950zł.

W poniedziałek (24.VIII) święto św. Bartłomieja, Apostoła.

W środę (26.VIII) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszej parafii będą o godz. 700 i 1900. Na godz. 2000 zapraszam członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na spotkanie w celu organizacji parafialnych Dożynek.

W czwartek (27.VIII) – wspomnienie św. Moniki.

W piątek (28.VII.) – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

W sobotę (29. VIII.) – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W tym dniu odbędzie się 48. Pielgrzymka Młodzieży i Rodzin Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wspólnie będziemy dziękować za czas Rekolekcji wakacyjnych organizowanych przez wspólnoty oraz parafie naszej Archidiecezji.

W przyszłą niedzielę (30.VIII) nasze parafialne Dożynki. O godz. 1130 Msza święta dziękczynna za plony. O godz. 1700 przy altanie druga część naszego Parafialnego Dziękczynienia za plony. Będzie to czas wspólnego dzielenia się tym, co każdy przyniesie na wspólny stół, a także okazja do porozmawiania z nowym Proboszczem. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii do wspólnego świętowania.

Gorąco dziękuję za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary złożone na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Małgorzata i Jacek Fijał, Agata i Marian Olesk, Wanda i Bogdan Kęsek, Joanna i Marcin Gorczyca, Małgorzata i Franciszek Gorczyca, Barbara i Stanisław Gorczyca. Do posługi w kościele w Drogini prosimy rodziny: Józef i Irena Kęsek, Henryk i Danuta Tomkiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *