Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA25. VIII. 2019 r.

26 sierpnia 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Ostatnia niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów to okazja do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Chcemy dziękować Bogu za Jego Łaskawość przeżywając nasze Parafialne Święto Plonów. „BĄDŹCIE ZDOLNI DO TWORZENIA PRZYJAŹNI SPOLECZNEJ” to hasło naszych tegorocznych dożynek. Afrykańskie przysłowie mówi: „Jeśli chcesz chodzić szybko, idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko, chodź z innymi”. Nie pozwólmy by skradziono nam braterstwo. O godz. 1000 w Drogini Msza święta dziękczynna za plony. O godz. 1630 przy altanie druga część naszego Parafialnego Świętowania. Będzie okazja do posłuchania Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Drogini, poznania historii Drogini, wspólnego śpiewania i tańczenia. Ok 2000 losowanie nagród. Nagroda główna w tym roku to przelot do Lourdes dla dwojga osób wraz z noclegiem. Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii do wspólnego świętowania. Od godz. 1500 przygotowanie biesiady.

Nasze dziękczynienie obejmuje również pięcioletnią posługę Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Rada została powołana w połowie 2014 roku, zgodnie z dekretem Metropolity jej kadencja jest 5 letnia upływa więc w połowie 2019 roku. Istnienie i działanie Rady Parafialnej służy temu, aby praktykujący wierni byli nie tylko świadomi swojej przynależności do wspólnoty parafialnej, ale przyjęli za nią współodpowiedzialność i stali się jej współgospodarzami. Do jej zadań należy m.in. pobudzanie, rozwój i koordynacja inicjatyw apostolskich wśród parafian, wspomaganie proboszcza w pracy duszpasterskiej, wyrażanie opinii w sprawach parafii oraz wysuwanie propozycji i wniosków dotyczących udoskonalania pracy parafialnej, omawianie spraw materialno-gospodarczych i wsparcie w zarządzaniu dobrami materialnymi parafii. Z perspektywy minionego czasu z całym przekonaniem mogę stwierdzić, że jeśli choć trochę udało się nam postąpić na drodze w kierunku ożywienia naszej parafii i przerodzenia jej funkcjonowania we współuczestnictwo, współudział i współodpowiedzialność to w dużej mierze jest to owoc zaangażowania członków kończącej kadencję Rady. Przed nami kolejne wybory. Rozpoczniemy je od zgłoszenia kandydatów. Podajemy Imię, Nazwisko oraz telefon do kandydata. Zgłoszenia będą zbierane od jutra do 8 września br.

Witamy serdecznie w naszej parafii ojca Józefa Mizerę franciszkanina, który dzieli się z nami doświadczeniem tworzenia przyjaźni w duchu św. Franciszka.

W poniedziałek (26.VIII.) Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

We wtorek (27.VIII) wspomnienie św. Moniki

We środę (28.VIII.) wspomnienie św. Augustyna bp. i doktora kościoła

W czwartek (29. VIII.) – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Na godz. 1900 zapraszam wszystkich, którzy chcą włączyć się w przygotowanie modlitwy uwielbienia, która przeżywamy w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

W sobotę (31.VIII) młodzież i dzieci zapraszamy na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 800. Pielgrzymka to dziękczynną za czas wakacji z prośbą o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku Formacyjnym.

Msze święte wieczorne od 1 września o godz. 1800.

Serdecznie dziękuję kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na święto Wniebowzięcia NMP oraz na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Stanisław i Maria Wiśniewscy, Marcin i Monika Horab, Władysław i Anna Horab, Marek i Małgorzata Malinowscy, Tadeusz i Maria Szlachetka, Andrzej Stasiak, Elżbieta Czepiel. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Karol i Barbara Wygoda, Józef i Danuta Irzyk, Maria Jasek. W związku z tym, że pozostała jeszcze jedna siódemka do sprzątania, a zmieniła się liczba rodzin ( część małżonków osiągnęła wiek emerytalny, część rodzin się wyprowadziła) od września rodziny do sprzątania będą proszone według kolejności zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *