Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXIII Niedziela Zwykła (10.09.2017 r.)

9 września 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

Dziś w naszej Archidiecezji przeżywamy XXV Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem: „Cały Twój, Maryjo”. Rozpoczynający się VII Tydzień Wychowania przeżywany pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. pobudza nas do modlitwy i troski o dobre wychowanie młodego pokolenia. W tym duchu dokonaliśmy Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

We wtorek (12. IX.) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

W środę (13. IX.) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła. O godz. 1800 Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na modlitwę zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Po Mszy świętej spotkanie.

W czwartek (14.IX.) święto Podwyższenia Krzyża świętego.

W piątek (15.IX.) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. III Piątek miesiąca – DZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Rano o godz. 615 i wieczorem o 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed Mszą święta wieczorną na zakończenie adoracji procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam do niesienia baldachimu, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii. Po Mszy świętej spotkanie dla młodzieży z klasy II i III gimnazjum

W sobotę (16.IX) wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

Dziękujemy bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Kazimierz i Irena Jaśkowiec, Tadeusz i Anna Litwa, Jakub i Marta Wydra, Wiesław i Stefania Kęsek, Tadeusz i Ewa Wincenciak, Krzysztof i Edyta Trystuła. Do posługi w Drogini prosimy rodziny: Jerzy Hosaja, Stefan i Krystyna Światłoń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *