Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA8.IX. 2019 r.

7 września 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Wraz z Rodzinami naszej Archidiecezji, które pielgrzymują do Kalwarii Zebrzydowskiej, chcemy przeżywać radość z faktu, że Oblubieniec jest z nami i w świetle Chrystusowej Ewangelii kształtować nasze codzienne życie. Czynimy to z Najświętszą Maryją Panną, której Narodzenie dziś wspominamy.

Dzisiejsza liturgia przypomina nam, że bycie uczniem Chrystusa wymaga konkretnego zaangażowania we wspólnotę. Jedną z form może być działanie w Parafialnej Radzie Duszpasterskiej. Do dziś trwa zgłaszanie kandydatów do Rady.

W czwartek (12.IX.) zapraszam na spotkanie przy altanie Członkinie i Członków Róż Różańcowych z naszej parafii. Spotkanie o godz. 1700

W piątek (13.IX.) zapraszamy na pierwszą po wakacyjnej przerwie próbę chóru parafialnego o godz. 2000. Próba jest dla osób już należących do chóru jak również dla tych , którzy w działalność chóru chcieliby się włączyć.

W sobotę (14.IX.) Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu we Włocławku jest organizowane wydarzenie „Polska pod Krzyżem” Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa. Ona stamtąd poprowadzi nas do naszych świątyń, gdzie Jej Syn, a nasz Pan i Bóg cierpliwie na nas czeka. Z oczywistych względów tylko nieliczni z naszej parafii pojadą do Włocławka, by wziąć udział w tej wielkiej modlitwie. Dlatego wszystkich zapraszam na modlitwę do naszego kościoła. O godz. 1715 Modlitwa Różańcowa, o 1800 Msza święta, a po niej Droga Krzyżowa i Adoracja Krzyża. Proszę by przynieść ze sobą Krzyże oraz świece.

Serdecznie dziękuję kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Alicja Piekarz, Elżbieta Olesek, Janusz i Dorota Filuciak, Jarosław i Jolanta Dąbrowscy, Małgorzata Łętocha, Barbara Łętocha, Janusz i Ewelina Skałka. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Tadeusz i Janina Skałka, Paweł i Edyta Hebda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *