Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA15.IX. 2019 r.

14 września 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.

Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcamy do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.

Trwają wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Wszystkie zgłoszone osoby zostały zapytane o zgodę na kandydowanie do Rady Duszpasterskiej. Lista jest na w gablocie i na stronie internetowej. Można poprzeć kilku kandydatów. Głosujemy przez najbliższe dwa tygodnie do 29 września br.

Po okresie wakacji i urlopów na dobre powróciliśmy już do codziennych spraw. Pragnę wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Msze święte w naszej parafii są odprawiane w tygodniu codziennie rano o godz. 700 i wieczorem w środę, piątek i sobotę oraz w pierwsze czwartki godz. 1800. Rano o godz. 625 odmawiamy Różaniec, a po Mszy świętej porannej Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W każdy piątek w ciągu roku szkolnego od godz. 1715 jest adoracja Najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi. W Parafii działają grupy modlitewne i apostolskie, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest też miejsce dla nowych grup. Grupy działające w parafii to Róże Różańcowe, SHNSPJ, Grupa Charytatywna, Grupa Uwielbienia, Apostolat Margaretka, Grupa Ruch Światło – Życie dla dorosłych to Rodziny z Domowego Kościoła, dla młodzieży i dla dzieci oraz LSO czyli ministranci i lektorzy.
Kandydatów na ministrantów zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 900. Młodzież, która chciałaby należeć do Ruchu Światło – Życie lub tworzyć nowa grupę zapraszam na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy świętej. W parafii działa również Chór, który ma próby w piątki o godz. 2000. Ważnym wymiarem życia wspólnoty jest posługa wobec chorych, zwłaszcza umożliwienie im przyjmowania komunii świętej w każdą niedzielę. Jest to możliwe dzięki posłudze Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii ( p. Stanisław Dura i Piotr Filuciak – dziękujemy za ich posługę). Rozpoczyna się nowy kurs dla szafarzy. Chętnych mężczyzn powyżej roku życia zapraszam do tej posługi

W środę (18. IX.) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży, dla której chcemy prosić o łaskę żywej wiary oraz odwagę w jej wyznawaniu. Msza święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800

W piątek (20. IX.) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy. Z racji III piątku miesiąca rano o godz. 615 i wieczorem o godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed wieczorną Mszą świętą procesja eucharystyczna. Zapraszamy do niesienia baldachimu, świec, feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatków i chłopców do dzwonków. Chorych odwiedzimy o godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W sobotę (21. IX.) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

Serdecznie dziękuję kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie składane ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Janusz i Izabela Płoszczyca, Jan i Halina Płoszczyca, Marcin i Celina Wojtunik, Kamil i Marlena Płoszczyca, Adam i Jadwiga Opyrchał, Jerzy i Marta Łętocha. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Mirosław i Ewa Wilczyńscy, Krzysztof i Grażyna Krupa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *