Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 22.IX. 2019 r.

22 września 2019 Ogłoszenia parafialne 0

Kończący się Tydzień Wychowania jest dla nas wyzwaniem do nieustannej troski o wychowanie młodego pokolenia na ewangelicznych wartościach, które kształtowały naszą polską tożsamość od ponad tysiąca lat.

Trwają nasze wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Do przyszłej niedzieli można oddawać głosy na zgłoszonych kandydatów.

W poniedziałek (23.IX) – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

W środę (26. IX.) zapraszamy na Mszę święta z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800.

W czwartek (26. IX.) zapraszamy Grupę Uwielbienia i wszystkich chętnych na spotkanie przygotowujące I czwartkową modlitwę uwielbienia na godz. 1900. Zapraszamy także na rekolekcje ewangelizacyjne do Myślenic, które poprowadzi ks. Michał Piela. Rozpoczęcie 1 października. Bliższe informacje na plakatach.

W sobotę (28.IX.) wspomnienie św. Wacława męczennika. Ks. Bp. Jan Zając zaprasza na 10. Pielgrzymkę Żywego Różańca do Łagiewnik. Rozpoczęcie o godz. 1000. Wyjazd indywidualny.

Zbliża się październik miesiąc modlitwy Różańcowej. O prowadzenia modlitwy różańcowej zwyczajem lat ubiegłych proszę poszczególne grupy parafialne według porządku zamieszczonego w gablocie i na stronie internetowej. Pierwsze nabożeństwo we wtorek 1 października o godz. 1715. Uroczysta Procesja Różańcowa do pięciu ołtarzy 6 października o godz. 1700. Będziemy rozważać tajemnice chwalebne. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

  • Ołtarz I –    Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami z Drogini,
  • Ołtarz II –    Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami z Osieczan,
  • Ołtarz III –    Młodzież klasa VIII wraz z rodzicami z Drogini i z Osieczan,
  • Ołtarz IV –    Róże Różańcowe z Osieczan,
  • Ołtarz V –    Róże Różańcowe z Banowic.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Marka Hułyka, proboszcz parafii św. Stanisława BM w Zaleszczykach na Ukrainie. Zaleszczyki, to miasto do 1939r było granicą państwa Polskiego z Rumunią, jednym z najpiękniejszych kurortów na terenie Polski. Ofiarami do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć remont ich świątyni.

Serdecznie dziękuję kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Józef i Danuta Rykała, Kamil i Maria Rykała Marcin i Anna Rykała, Zbigniew i Elżbieta Poradzisz, Andrzej i Anna Górka, Henryk i Aleksandra Rand, Władysław i Stanisława Łętocha. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jan i Lucyna Rogowiec, Artur i Iwona Talaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *