Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA(20.10.2019)

20 października 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

Dziś przypada uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona naszej archidiecezji. Jego opiece polecamy profesorów i studentów prosząc Boga, by czas pomnażania wiedzy był okresem zdobywania prawdziwej mądrości.

Rozpoczynający się dziś Tydzień Misyjny, który wpisuje się w ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny przeżywany pod hasłem „Ochrzczeni i posłani” jest okazją, aby bardziej rozbudzić świadomość missio ad gentes i podjąć z nową energią misyjną przemianę życia i duszpasterstwa

Wszystkim ludziom dobrego serca serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na ” Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrano 2 288 złotych, 30 groszy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane w Kościele w Osieczanach o godz. 1715, natomiast w kościele w Drogini o godz. 1530.

We wtorek (22. X.) wspomnienie św. Jana Pawła II, patrona rodzin i papieża Miłosierdzia.

W piątek (25.X.) zapraszam na nabożeństwo ku czci świętego Michała Archanioła po Mszy świętej wieczornej.

Jest już Księga Intencji Mszalnych na 2020 r. W tym tygodniu przyjmujemy intencje za żywych ( różne rocznice np. roczki, rocznice ślubu itp.), a później za zmarłych. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych, a więc czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Kościół od początku zachęca nas do modlitewnej pamięci o swoich najbliższych, którzy odeszli już do Pana. Czyni to w myśl wskazań Pisma Świętego, które mówi: „świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni” (2 Mch 12, 46).  Ofiarujmy więc naszym bliskim zmarłym dar modlitwy. Z kościoła można wziąć kartki na wypominki. Wypełnione (drukowanymi literami, prosimy nie odmieniać imion i nazwisk z podaniem godziny ) można składać w zakrystii, kancelarii lub do skrzynki w kaplicy.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, Dziękuję naszym ogrodnikom za kwiaty do kościoła, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Janina Gwóźdź, Michał i Lucyna Chrzanowscy, Marek i Justyna Piekarz, Sławomir i Katarzyna Łętocha, Tomasz i Izabela Wójtowicz, Jan i Halina Kęsek, Paweł i Monika Kęsek. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Kazimierz i Aleksandra Cegielscy, Tadeusz i Elżbieta Kudas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *