Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA(21.10.2018)

1 listopada 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Rozpoczynający się Tydzień Misyjny jest dla nas wezwaniem do modlitwy za tych, którzy podejmują posługę ewangelizacji w różnych częściach świata. „Przekazywanie wiary, będące istotą misji Kościoła, odbywa się przez „zarażanie” miłością, przez co radość i entuzjazm wyrażają nowo odnaleziony sens i pełnię życia” – jak pisze papież Franciszek w specjalnym orędziu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane w Kościele w Osieczanach o godz. 1715, natomiast w kościele w Drogini o godz. 1530.

W poniedziałek (22. X.) wspomnienie św. Jana Pawła II, patrona rodzin i papieża Miłosierdzia.

W czwartek (25.X.) zapraszam na próbę śpiewu przed modlitwą uwielbienia o godz. 1900.

Od dziś jest Księga Intencji Mszalnych na 2019 r. Przez pierwszy tydzień będziemy przyjmować intencje za żywych ( różne rocznice np. roczki, rocznice ślubu itp.), a później za zmarłych. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych, a więc czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Kościół od początku zachęca nas do modlitewnej pamięci o swoich najbliższych, którzy odeszli już do Pana. Czyni to w myśl wskazań Pisma Świętego, które mówi: „świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni” (2 Mch 12, 46).  Ofiarujmy więc naszym bliskim zmarłym dar modlitwy. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła można wziąć kartki na wypominki. Wypełnione (drukowanymi literami, prosimy nie odmieniać imion i nazwisk z podaniem godziny ) można składać w zakrystii w ciągu tygodnia.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Zofia Kęsek, Emil i Maria Kęsek, Tadeusz i Janina Kęsek, Artur i Irena Zawrotny, Stanisław i Jolanta, Krzemieńscy, Andrzej i Marta Ralscy, Jarosław i Ewelina Chęć. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Mirosław i Ewa Wilczyńscy, Krzysztof i Grażyna Krupa. W związku z Uroczystością Wszystkich świętych proszę o posprzątania kościoła w Osieczanach we wtorek lub w środę 30 lub 31 października br. rodziny: Andrzej i Ewa Sroka, Władysław i Anna Kluska, Bogdan i Anna Szymoniak, Marek i Marta Szymoniak, Maciej i Danuta Kluba oraz kościoła w Drogini rodziny: Jan i Lucyna Rogowiec, Artur i Iwona Talaga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *