Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXIX Niedziela Zwykła(22.10.2017 r.)

18 października 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Przypadający dziś 91 Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna Tydzień Misyjny, przeżywany pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Św. Jan Paweł II, którego dziś czcimy przez cały pontyfikat przypominał, że na mocy chrztu świętego wszyscy jesteśmy posłani przez Boga, by być świadkami Jego prawdy, przebaczenia i miłosierdzia oraz zwiastunami Dobrej Nowiny.

Przed kościołem naszymi ofiarami możemy wesprzeć leczenie 4 letniej Emilki, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka nie chodzi i nie siedzi samodzielnie ma słabe rączki nie może sama jeść. Przez zaburzenia czucia głębokiego nie pracują zwieracze. Emilka wymaga ciągłej bardzo kosztownej i skomplikowanej rehabilitacji. Obecnie niezbędna jest operacja fibrotomi polegająca na wycinaniu przykurczy w nóżkach i rączkach ponieważ powodują one ogromny ból oraz deformacje kończyn. Za każdą ofiarę rodzice Emilki wyrażają ogromną wdzięczność

Oddając Bogu to co należy do Boga, a jest to na pewno dar czasu starajmy się znaleźć czas na modlitwę różańcową. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie w Osieczanach o godz. 1715, w Drogini o godz. 1530.

W ubiegłą niedzielę odbywało się ogólnopolskie badanie uczestnictwa wiernych w niedzielnej Eucharystii. W naszej parafii uczestniczyło w niedzielnej eucharystii 1170 osób na 2900 parafian.

W sobotę (28.X.) święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klasy II i III gimnazjum zapraszamy na spotkanie o godz. 1845.

Wypominki jednorazowe i całoroczne można składać w zakrystii i kancelarii. Imiona i Nazwiska zmarłych piszemy w mianowniku. Przy wypominkach rocznych prosimy o podanie godziny Mszy św. przed którą ma być modlitwa za zmarłych.

Dziękujemy bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W ubiegłym tygodniu do kopert 101 rodzin złożyło kwotę 15.300 zł. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Janusz i Mariola Cała, Paweł i Agnieszka Turowscy, Małgorzata i Józef Gacek, Katarzyna i Paweł Ostafin, Barbara Jaśkowiec. Do posługi w Drogini prosimy rodziny: Bolesław i Bożena Knapczyk, Józef i Grażyna Salawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *