Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXV Niedziela Zwykła (24.09.2017 r.)

18 września 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

W związku z komunikatem Episkopatu Polski informujemy, że jest organizowany z naszej parafii wyjazd na tę modlitwę do kościoła stacyjnego w Skawicy koszt 25 zł. zapisy w zakrystii lub kancelarii. Również tam można zgłosić swoją chęć włączenia się do Róż Różańcowych.

Zbliża się październik miesiąc modlitwy Różańcowej. O prowadzenia modlitwy różańcowej zwyczajem lat ubiegłych proszę poszczególne grupy parafialne według porządku zamieszczonego w gablocie i na stronie internetowej. Pierwsze nabożeństwo w przyszłą niedzielę o godz. 1715. Uroczysta Procesja Różańcowa do pięciu ołtarzy 8 października o godz. 1700. Będziemy rozważać tajemnice bolesne. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

Ołtarz I –    Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami z Drogini,

Ołtarz II –    Dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami z Osieczan

Ołtarz III –    Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania wraz z rodzicami z Drogini

Ołtarz IV –    Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania wraz z rodzicami z Osieczan

Ołtarz V –    Róże Różańcowe z Banowic

W środę (27.IX.) wspomnienie św. Wincenty à Paulo, kapłana. O godz. 1800 Msza święta z nowenną do Matki Bożej nieustającej Pomocy.

W czwartek(28.IX.) wspomnienie św. Wacława, patrona Katedry Wawelskiej.

W piątek (29.IX) święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.

W sobotę (30.IX) wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła.

Dziękujemy bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Janina Gwóźdź, Marek i Justyna Piekarz, Tomasz i Izabella Wójtowicz, Bogdan i Edyta Kęsek, Paweł i Monika Kęsek, Jan i Halina Kęsek, Piotr i Anna Jędrocha. Do posługi w Drogini prosimy rodziny Jan i Maria Węcław, Rafał i Halina Węcław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *