Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 6. X. 2019 r.

11 października 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Dziś podczas Procesji Różańcowej o godz. 1700 będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian, zwłaszcza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania i dzieci przygotowujących się do Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej. Już dziękuję za przygotowane ołtarze i zapraszam do wspólnej modlitwy

Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane przez cały październik w Kościele w Osieczanach o godz. 1715, natomiast w kościele w Drogini o godz. 1530. Dziękuję wspólnotom, które już prowadziły różaniec, w nadchodzącym tygodniu zapraszam kolejne wspólnoty. Plan w gablocie i w internecie.

W poniedziałek (7.X) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W środę (9. X.) święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie na zakończenie Nabożeństwa Różańcowego.

W czwartek (10. X.) wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.

W piątek (11. X.) wspomnienie bł. Jana XXIII, papieża.

W sobotę (12. X.) wspomnienie bł. Jana Beyzyma, apostoła trędowatych. W tym dniu odbędzie się IV Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Łagiewnik. Zapisy w zakrystii.

W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić XIX Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Serdecznie dziękuję kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Grzegorz i Iwona Gurdziel, Halina Szymska, Dariusz i Monika Oprzędek, Józef i Alicja Zięba, Jan i Małgorzata Olesek, Janusz i Dorota Zięba, Zdzisław i Zofia Mitan. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Tadeusz i Izabella Drożdż, Władysława Drożdż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *