Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXVI Niedziela Zwykła(1.10.2017 r.)

1 października 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej oraz we wspólnych nabożeństwach różańcowych odprawianych w Osieczanach o godz. 1715, w Drogini o godz. 1530. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedź codziennie rano od 630 i wieczorem od godz. 1700. W piątek rano od godz. 615 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Proszę nie odkładać spowiedzi na I piątek miesiąca.

W poniedziałek (2. X.) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

W środę (4.X.) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Na zakończenie nabożeństwa Różańcowego Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (5.X.) wspomnienie św. siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej wieczornej z racji I czwartku miesiąca modlitwa uwielbienia. W nabożeństwie uczestniczy młodzież klasy 2 gimnazjum.

W piątek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla klasy 3 gimnazjum.

W przyszłą niedzielę (8.X.) Uroczysta Procesja Różańcowa do pięciu ołtarzy o godz. 1700.

Dziękujemy bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Piotr i Jadwiga Panuś, Michał Chlebda, Jan i Anna Chrzanowscy, Mateusz i Monika Chrzanowscy, Edward i Zofia Szczypkowscy, Kołodziejczyk Barbara. Do posługi w Drogini prosimy rodziny Marek i Justyna Czarniak, Paweł i Justyna Cegielscy, Janina Cegielska.

17 września br. odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Członkom Rady zostało przedstawione sprawozdanie finansowe parafii. Do września z ofiar składanych na parafię ( 120 zł. od rodziny na rok, te ofiary umożliwiają planowanie prac gospodarczych ) została złożona kwota 45.530 zł. Wykonane prace w kościele w Osieczanach ( malowanie dachu) oraz w Drogini to koszt 76.924 zł. Ogrzewanie kościoła 29.620 zł. Koszty ponoszone przez parafię w skali roku na seminarium 3123 zł. na UPJP II 1629 zł, na ubezpieczenie 2000 zł. i na Kurię 5100 zł. łącznie 10.052 zł. To główna część opłat, są jeszcze opłaty za prąd i wodę oraz za inne prowadzone prace np. zakup głośników na cmentarz. Składki niedzielne miesięcznie to ok. 10.000 zł. W kasie parafialnej jest 42.600 zł. Na tę kwotę składają się składki niedzielne i ofiary. Serdecznie dziękuję za waszą ofiarność. Pod względem finansowym nie ma powodu do narzekania. Planowane prace to remont schodów w kościele w Drogini oraz wymiana dachu i ocieplenie plebanii. Koszt wymiany dachu i ocieplenia to 140.000 zł. Zaczynam jakiekolwiek prace jeżeli mam zebrane 2/3 kosztów. Prace z plebanią chciałbym wykonać do zbliżających się prymicji w maju przyszłego roku oraz bierzmowania, które jest planowane na 6 czerwca 2018r. o które prosiłem metropolitę abp Marka Jędraszewskiego. Musiałyby się rozpocząć w kwietniu. Jednak już w tym roku do końca listopada potrzeba podpisać umowę z wykonawcami, gdyż również oni przyjmują zlecenia na następny rok. Do podpisania umowy potrzebuję zabezpieczonej kwoty 100.000 zł. Parafialna Rada Duszpasterska i ja zwracamy się z prośbą o do rodzin, które jeszcze nie złożyły ofiary o jej wpłatę oraz do rodzin, które już ofiarę złożyły o wpłatę przyszłorocznej ofiary na parafię już w tym roku. Członkowie Rady przez najbliższe dwie niedziele 8 i 15 października przed kościołem te ofiary w kopertach będą przyjmować. Można oczywiście wesprzeć te prace także innymi ofiarami. Jeżeli tej kwoty nie zbierzemy teraz, spokojnie, mam nadzieję, że prace zostaną wykonane wiosną 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *