Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA29.IX. 2019 r.

22 września 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

W dniu dzisiejszym przypada święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Przez ich wstawiennictwo wypraszajmy łaskę żywej wiary oraz odwagą w jej wyznawaniu. Chcę podziękować wszystkim aniołom za oddane głosy na kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

W parafii gościmy ks. Marka Hułyka, z Zaleszczyk na Ukrainie. Zaleszczyki, który serdecznie dziękuje na ofiary złożone do puszek na remont ich świątyni

W poniedziałek (30.IX) wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła..

We wtorek (1.X.) św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła. Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które będą odprawiane przez cały październik w Kościele w Osieczanach o godz. 1715, natomiast w kościele w Drogini o godz. 1530. Po nabożeństwie Msza święta w Kościele w Osieczanach codziennie o godz. 1800, natomiast w kościele w Drogini we wtorki, czwartki i soboty o godz. 1600.O prowadzenia modlitwy różańcowej zwyczajem lat ubiegłych proszę poszczególne grupy parafialne według porządku zamieszczonego w gablocie.

W środę (2. X.) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie na zakończenie Nabożeństwa Różańcowego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedź codziennie rano od 615 i wieczorem od wtorku od godz. 1700. Proszę nie odkładać spowiedzi na I piątek W piątek i w sobotę rano od godz. 615 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu

W czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia do godz. 2000. W czasie modlitwy okazja do spowiedzi.

W piątek (4. X.) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu otoczmy wdzięczną pamięcią Ojca świętego Franciszka.

W sobotę (5.X.) wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia

W przyszłą niedzielę (6.X.) Uroczysta Procesja Różańcowa do pięciu ołtarzy o godz. 1700.Będziemy rozważać tajemnice chwalebne. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

Serdecznie dziękuję kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Marek i Anna Syska, Paweł i Beata Łatas, Stanisław i Wanda Kościelniak, Janusz i Sylwia Łętocha, Szczepan i Barbara Szymscy, Maria Górka, Michał i Anna Szymscy. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jacek i Sylwia Batko, Tadeusz i Barbara Daniek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *