Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA(7.10.2018)

14 października 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje. O Bożą pomoc w budowaniu życia zgodnie z Bożym zamysłem chcemy prosić dziś podczas Procesji Różańcowej o godz. 1700. Będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian, zwłaszcza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania i dzieci przygotowujących się do Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej. Już dziękuję za przygotowane ołtarze i zapraszam do wspólnej modlitwy

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo różańcowe gromadzimy się w naszej parafii w Osieczanach o godz. 1715, w Drogini o godz. 1530.

We wtorek (9. X.) święto bł. Wincentego Kadłubka.

W środę (10.X.) wspomnienie bł. Marii Angeli. Z racji 2 środy miesiąca zapraszamy na kolejny dzień nowenny miesięcy przygotowującej nas do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę. O godz. 1715 różaniec w intencji Ojczyzny, następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W sobotę (13.X.) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Paweł i Magdalena Markiewicz, Jerzy i Milena Bałuccy, Mariusz i Elżbieta, Trytko, Tadeusz i Stanisława Jaśkowiec, Ernest i Aneta Kaczanowscy. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Stanisław i Krystyna Zembala, Paweł i Halina Mleczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *