Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA(13.10.2019)

12 października 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

Przeżywając dziś XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” dziękujemy Bogu za życie i niezwykły pontyfikat Jana Pawła II – patrona Rodzin i Apostoła Bożego Miłosierdzia. Podczas kwesty prowadzonej przy kościołach i w miejscach publicznych możemy wesprzeć materialnie program stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – „żywy pomnik” wdzięczności dla św. Jana Pawła II.

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności dla naszego zbawienia. Święty Jan Paweł II mówił, że Różaniec jest modlitwą którą szczególnie ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia w Osieczanach o godz. 1715, w Drogini o godz. 1530. Dziękuję poszczególnym grupom, które już prowadziły modlitwę, zapraszam kolejne. Porządek podany jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Dziękuję wam za naprawdę liczny udział w modlitwie: dzieciom, dorosłym i młodzieży.

W poniedziałek (14.X.) • wspomnienie św. Marii Małgorzaty Alacoque, dziewicy W Dniu Edukacji Narodowej otoczmy modlitwą nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich zaangażowanych w dzieło nauczania i wychowania młodego pokolenia.

We wtorek (15. X.) św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

W środę (16. X.) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 41 rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Papieża.

W czwartek (17. X.) św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W piątek (18. X.) święto św. Łukasza, Ewangelisty, który jest patronem Służby Zdrowia. Z racji III piątku miesiąca rano o godz. 615 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed Mszą święta wieczorną na zakończenie Nabożeństwa Różańcowego procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania do niesienia feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W sobotę (19. X.) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki kapłana i męczennika.

Jest już Księga Intencji Mszalnych na 2020 r. Przez pierwsze dwa tygodnie będziemy przyjmować intencje za żywych ( różne rocznice np. roczki, rocznice ślubu itp.), a później za zmarłych. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych, a więc czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Kościół od początku zachęca nas do modlitewnej pamięci o swoich najbliższych, którzy odeszli już do Pana. Czyni to w myśl wskazań Pisma Świętego, które mówi: „świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni” (2 Mch 12, 46).  Ofiarujmy więc naszym bliskim zmarłym dar modlitwy. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła można wziąć kartki na wypominki. Wypełnione kartki ( prosimy nie odmieniać imion i nazwisk z podaniem godziny ) można składać w zakrystii lub do skrzynki w kaplicy.

Serdecznie dziękuję za waszą troskę o parafię. Dziękuję za udział w wyborach do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W skład Rady wchodzą:

    Z urzędu:

 • Talaga Janusz – kościelny
 • Daniel Zdziebko – organista
 • Dura Stanisława – Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej
 • Piotr Filuciak – Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej

    Z wyboru

 • Banowska Monika
 • Bartnikowska Jolanta
 • Batko Maciej
 • Burkat Tomasz
 • Cegielski Jan
 • Cegielski Kazimierz
 • Cegielski Marek
 • Kluba Łukasz
 • Sawicki Krzysztof
 • Światłoń – Turała Klaudyna
 • Włodarczyk Kamila

    Oraz członkowie z nominacji, których liczba wynosi 1/3 członków z urzędu i wyboru czyli 5 osób. Czasem życie przerasta człowieka. Jeszcze trwają rozmowy. Już zapraszam nową Radę na pierwsze spotkanie 3 listopada br. O godz. 1530 na Plebanii.

Dziękuję kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Jan i Józefa Batko, Marcin i Edyta Batko, Helena Szlósarczyk, Krzysztof Szlósarczyk, Jakub i Dorota Pokojowy, Tomasz i Katarzyna Kostrzewa, Arkadiusz i Joanna Janus. . Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Andrzej i Anna Płachta, Radosław i Renata Żądło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *