Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA(14.10.2018)

14 października 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

Przeżywając kolejny Dzień Papieski dziękujemy Bogu za życie i niezwykły pontyfikat Jana Pawła II – patrona Rodzin i Apostoła Bożego Miłosierdzia. Modlitwą i ofiarą wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia, które jest piękną formą realizacji „wyobraźni miłosierdzia” wobec młodego pokolenia

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności dla naszego zbawienia. Święty Jan Paweł II mówił, że Różaniec jest modlitwą którą szczególnie ukochał. My także wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia w Osieczanach o godz. 1715, w Drogini o godz. 1530. Dziękuję poszczególnym grupom, które już prowadziły modlitwę, zapraszam kolejne. Porządek podany jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Dziękuję wam za naprawdę liczny udział w modlitwie: dzieciom, dorosłym i młodzieży.

W poniedziałek (15. X.) św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

We wtorek (16. X.) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 40 rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Papieża. Bogaty program uroczystości związanych z tą rocznicą umieszczony jest w Internecie na stronie naszej archidiecezji i na plakatach. Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego, z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych w Sanktuarium Świętego Jana Pała II na „Białych Morzach” o godz. 1630. Nasza parafia jest zaproszona do udziału w uroczystościach rocznicowych na dzień 18.X. br.na godz. 800

W środę (17. X.) św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

W czwartek (18. X.) święto św. Łukasza, Ewangelisty, który jest patronem Służby Zdrowia.

W piątek (19. X.) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, który okazał się kapłanem niezłomnym w zmaganiach o skarb wiary oraz prawdziwą wolność naszej Ojczyzny. Z racji III piątku miesiąca rano o godz. 615 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed Mszą święta wieczorną na zakończenie Nabożeństwa Różańcowego procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania do niesienia feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W sobotę (20. X.) uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, który jest głównym patronem naszej archidiecezji i miasta Krakowa.

Od przyszłej niedzieli będzie Księga Intencji Mszalnych na 2019 r. Przez pierwszy tydzień będziemy przyjmować intencje za żywych ( różne rocznice np. roczki, rocznice ślubu itp.), a później za zmarłych. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych, a więc czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Kościół od początku zachęca nas do modlitewnej pamięci o swoich najbliższych, którzy odeszli już do Pana. Czyni to w myśl wskazań Pisma Świętego, które mówi: „świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni” (2 Mch 12, 46).  Ofiarujmy więc naszym bliskim zmarłym dar modlitwy. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła można wziąć kartki na wypominki. Wypełnione (drukowanymi literami, prosimy nie odmieniać imion i nazwisk z podaniem godziny ) można składać w zakrystii w ciągu tygodnia.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Piotr i Elżbieta Porada, Andrzej i Jadwiga Frosztęga, Tomasz i Katarzyna Wójtowicz, Agata i Renata Wójtowicz, Monika Włoch, Piotr i Małgorzata Bartosz. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Tadeusz i Janina Skałka, Paweł i Edyta Hebda.

Zapraszam chętne osoby, które chciałyby podjąć się organizacji Orszaku Trzech Króli 6 stycznia 2019 r. gdyż do 10 listopada trzeba podpisać umowę z Fundacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *