Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXVIII Niedziela Zwykła(15.10.2017 r.)

15 października 2017 Ogłoszenia parafialne 0

Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności dla naszego zbawienia.. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła. Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane codziennie w kościele w Osieczanach o godz. 1715, a w Drogini o godz. 1530. Dziękuję poszczególnym grupom, które już prowadziły modlitwę, zapraszam kolejne. Porządek podany jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Dziękuję wam za naprawdę liczny udział w modlitwie: dzieciom, dorosłym i młodzieży.

Po Mszy św. przed kościołem możemy poprzeć podpisem projekt obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Projekt ustawy ma na celu zatrzymanie zabijania dzieci nienarodzonych ze względu na potencjalną chorobę czy niepełnosprawność. Episkopat Polski wyraził poparcie dla tej inicjatywy. Podpis może złożyć każdy, kto ukończył 18 rok życia. Do złożenia podpisu konieczne jest podanie numeru PESEL.

Zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w minioną niedzielę wyniosła 1000 zł. Bóg zapłać!

W poniedziałek (16.X.) we wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. Decyzję o powołaniu święta podjął Sejm RP w dniu 27 lipca 2005 roku. Uchwalę uzasadniono w następujący sposób: Składając hołd największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości

W środę (18.X.) święto św. Łukasza Ewangelisty.

W czwartek ( 19.X.) wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika.

W piątek (20.X.) uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa. Z racji III piątku miesiąca rano o godz. 615 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed Mszą święta wieczorną na zakończenie Nabożeństwa Różańcowego procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam młodzież z klasy III gimnazjum do niesienia feretronów i obrazów oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonków. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

Dziękujemy bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W ubiegłym tygodniu do kopert 158 rodzin złożyło kwotę 20.580 zł. Jest moc. Mam nadzieję, że pozostałe 850 rodzin, jak z nimi porozmawiacie, na pewno wspomoże nas brakującą kwotą. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Stanisław i Anna Panuś, Barbara Panuś, Paweł i Maria Karaś, Krzysztof i Barbara Sawiccy, Antoni i Jadwiga Sawiccy, Zofia Sawicka, Maria Swachta. Do posługi w Drogini prosimy rodziny: Maria Salawa, Zbigniew i Halina Salawa

Od przyszłej niedzieli będzie Księga Intencji Mszalnych na 2018 r. Przez pierwszy tydzień będziemy przyjmować intencje za żywych ( różne rocznice np. roczki, rocznice ślubu itp.), a później za zmarłych. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wiernych Zmarłych, a więc czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Kościół od początku zachęca nas do modlitewnej pamięci o swoich najbliższych, którzy odeszli już do Pana. Czyni to w myśl wskazań Pisma Świętego, które mówi: „świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych, aby byli od grzechów uwolnieni” (2 Mch 12, 46).  Ofiarujmy więc naszym bliskim zmarłym dar modlitwy. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła można wziąć kartki na wypominki. Wypełnione (drukowanymi literami, prosimy nie odmieniać imion i nazwisk z podaniem godziny ) można składać w zakrystii w ciągu tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *