Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXX Niedziela Zwykła (29.10.2017 r.)

28 października 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

Dziś przeżywamy ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Na różańcu możemy wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.

Przed kościołem naszymi ofiarami możemy wesprzeć leczenie 4 letniej Emilki, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka nie chodzi i nie siedzi samodzielnie ma słabe rączki nie może sama jeść. Obecnie niezbędna jest operacja fibrotomi polegająca na wycinaniu przykurczy w nóżkach i rączkach ponieważ powodują one ogromny ból oraz deformacje kończyn. Za każdą ofiarę rodzice Emilki wyrażają ogromną wdzięczność

W środę (1.XI.) przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane odprawione według następującego porządku: o godz. 700, 830 i 1500 w kościele w Osieczanach, o godz. 1000 w Drogini. Msza Święta na cmentarzu o godzinie 1200, przed nią o godz. 1115 procesja z modlitwą za zmarłych. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1800. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem od godz. 1700.

W czwartek (2.XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tak zwany Dzień Zaduszny. Msze święte będą odprawiane odprawione według następującego porządku: o godz. 700 i 1800 w kościele w Osieczanach, o godz. 1600 w Drogini. O godz. 900 na cmentarzu w Osieczanach. Msza święta na cmentarzu w Drogini o godz. 1030. Z racji I czwartku miesiąca po mszy św. wieczornej modlitwa uwielbienia

Każdy z nas ma wobec zmarłych jakiś dług wdzięczności, a czasem może również niepokój o ich wieczne zbawienie. Warto więc pomyśleć o tym, aby im przyjść ze skuteczną pomocą. Pomagamy zmarłym przez Ofiarę Mszy świętej, dar Komunii ofiarowanej w ich intencji, a także dar odpustu. Aby go uzyskać, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i pomodlić się według intencji Ojca Świętego oraz pobożnie nawiedzić cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlić się za zmarłych. Odpust można uzyskać tylko raz dziennie. W dniach od 1 do 8 listopada, jest on zupełny w inne dni cząstkowy.

W piątek (3. XI.) I Piątek miesiąca rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1600 Msza święta w Drogini. Sakrament Pokuty w Osieczanach rano od 615 i wieczorem od 1700. W Drogini od 1530.

W sobotę
(4. XI.) wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa i I sobota miesiąca. Rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nabożeństwo wieczorne w I sobotę miesiąca zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii.

Dziękujemy bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Piotr i Małgorzata Woźniczka, Janusz i Anna Stasiak, Stanisław i Józefa Filipiec, Jerzy Piekarz, Bolesław i Maria Kaczmarczyk, Krzysztof i Danuta Panuś, Marian i Barbara Filipiec. Do posługi w Drogini prosimy rodziny: Stanisław i Krystyna Zembala, Paweł i Halina Mleczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *