Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA(27.10.2019)

27 października 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

Dziś przeżywamy ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Na różańcu możemy wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.

W ubiegłą niedzielę odbywało się ogólnopolskie badanie uczestnictwa wiernych w niedzielnej Eucharystii. W naszej parafii uczestniczyło w niedzielnej eucharystii 1207 (ubiegły rok 1357) osób na 3000 parafian. Dziękuję druhom OSP Droginia i Osieczany za pomoc w liczeniu.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem od godz. 1700. We wtorek spowiedź od 1700 do 1900.

W piątek (1.XI.) przypada Uroczystość
Wszystkich Świętych. oraz I piątek miesiąca Msze święte będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 700, 830 i 1500 w kościele w Osieczanach, o godz. 1000 w Drogini. Msza Święta na cmentarzu o godzinie 1200, przed nią o godz. 1115 procesja z modlitwą za zmarłych. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1800.

W sobotę (2.XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tak zwany Dzień Zaduszny oraz I sobota miesiąca. Msze święte będą odprawiane odprawione według następującego porządku: o godz. 700 i 1800 w kościele w Osieczanach, o godz. 1600 w Drogini. O godz. 900 na cmentarzu w Osieczanach. Msza święta na cmentarzu w Drogini o godz. 1100. Każdy z nas ma wobec zmarłych jakiś dług wdzięczności, a czasem może również niepokój o ich wieczne zbawienie. Warto więc pomyśleć o tym, aby im przyjść ze skuteczną pomocą. Pomagamy zmarłym przez Ofiarę Mszy świętej, dar Komunii ofiarowanej w ich intencji, a także dar odpustu. Aby go uzyskać, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i pomodlić się według intencji Ojca Świętego oraz pobożnie nawiedzić cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlić się za zmarłych. Odpust można uzyskać tylko raz dziennie. W dniach od 1 do 8 listopada, jest on zupełny w inne dni cząstkowy. Z racji I soboty miesiąca. Rano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nabożeństwo wieczorne ku czci Niepokalanego Serca NMP zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii i wszystkich, którym drogie jest orędzie z Fatimy.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Bogdan i Edyta Kęsek, Piotr i Anna Jędrocha, Stanisław i Anna Panuś, Barbara Panuś, Andrzej i Jolanta Bartnikowscy, Paweł i Marta Karaś, Piotr i Jadwiga Panuś. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Łukasz i Joanna Urbańscy, Stanisław i Maria Mazur.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *