Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA(28.10.2018)

1 listopada 2018 Ogłoszenia parafialne 0

Dziś przeżywamy ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Na różańcu możemy wyprosić wiele potrzebnych łask, zarówno nam samym, jak i naszym bliskim, i to nie tylko żyjącym, ale również zmarłym.

W ubiegłą niedzielę odbywało się ogólnopolskie badanie uczestnictwa wiernych w niedzielnej Eucharystii. W naszej parafii uczestniczyło w niedzielnej eucharystii 1220 (ubiegły rok 1170) osób na 2900 parafian. Dziękuję druhom OSP Droginia i Osieczany za pomoc w liczeniu. Dziękuję również za ofiary złożone na dzieł Nowego Tysiąclecia w Dzień Papieski w kwocie 1273 zł. Dziękuję również za postawę odpowiedzialności za kształt naszych miejscowości i Gminy poprzez udział w głosowaniu.

W czwartek (1.XI.) przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 700, 830 i 1500 w kościele w Osieczanach, o godz. 1000 w Drogini. Msza Święta na cmentarzu o godzinie 1200, przed nią o godz. 1115 procesja z modlitwą za zmarłych. Nie będzie Mszy świętej o godz. 1800. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem od godz. 1700.

W piątek (2.XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tak zwany Dzień Zaduszny oraz I piątek miesiąca. Msze święte będą odprawiane odprawione według następującego porządku: o godz. 700 i 1800 w kościele w Osieczanach, o godz. 1600 w Drogini. O godz. 900 na cmentarzu w Osieczanach. Msza święta na cmentarzu w Drogini o godz. 1100. Każdy z nas ma wobec zmarłych jakiś dług wdzięczności, a czasem może również niepokój o ich wieczne zbawienie. Warto więc pomyśleć o tym, aby im przyjść ze skuteczną pomocą. Pomagamy zmarłym przez Ofiarę Mszy świętej, dar Komunii ofiarowanej w ich intencji, a także dar odpustu. Aby go uzyskać, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i pomodlić się według intencji Ojca Świętego oraz pobożnie nawiedzić cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlić się za zmarłych. Odpust można uzyskać tylko raz dziennie. W dniach od 1 do 8 listopada, jest on zupełny w inne dni cząstkowy.

W sobotę
(3. XI.)z racji I soboty miesiąca. R
ano od 615 i wieczorem od 1715 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na nabożeństwo wieczorne ku czci Niepokalanego Serca NMP zapraszam Róże Różańcowe z naszej parafii i wszystkich, którym drogie jest orędzie z Fatimy.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Józef i Maria Filuciak, Katarzyna Chęć, Piotr i Monika Filuciak, Zbigniew i Izabela Ralscy, Marcin i Barbara Ralscy.. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Jacek i Sylwia Batko, Tadeusz i Barbara Daniek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *