Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA( 03.11.2019 )

10 listopada 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

Wraz z ewangelicznym Zacheuszem dziękujemy dziś za to, że „tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego; każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne”. O dar szczęścia wiecznego prosimy też dla tych, którzy odeszli już do domu Ojca. Z racji pierwszej niedzieli na zakończenie Eucharystii wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Członków Nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej serdecznie zapraszam na pierwsze spotkanie dziś na godz. 1530 na plebanię.

Do 8 listopada
duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to z
naczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża i wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. W naszym kościele modlimy się też za zmarłych, codziennie po porannej Mszy świętej odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii na cmentarzu w Osieczanach i w Drogini 1i 2 listopada: za dekoracje krzyża, za postawienie namiotu zabezpieczającego ołtarz oraz pomoc w rozłożeniu nagłośnienia, harcerzom i ich opiekunom z ZPO Droginia za służbę na cmentarzu wojskowym. Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii panu Stanisławowi i Piotrowi, Służbie Liturgicznej Ołtarza, panu Organiście Danielowi, panu kościelnemu Januszowi za troskę o piękno liturgii. Naszym Ogrodnikom za ofiarowane kwiaty oraz wszystkim Parafianom za troskę o groby i dar modlitwy za naszych zmarłych.

W poniedziałek (4. XI.) wspomnienie św. Karola Boromeusza, który na drogach wiary patronował Karolowi Wojtyle od najmłodszych lat.

W środę o godz. 1800 Msza Święta, a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek z racji pierwszego czwartku Msza święta w Drogini o 1600, w Osieczanach o 1800, po Mszy świętej wieczornej zapraszam na modlitwę uwielbienia. Okazja do Spowiedzi do godz. 2000.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Agnieszka i Leszek Sopiak, Barbara i Krzysztof Sawiccy, Janina i Antoni Sawiccy, Anna i Paweł Kutryba, Zofia Sawicka, Jan i Anna Chrzanowscy, Monika i Mateusz Chrzanowscy. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Józef i Maria Tekieli, Rafał i Martyna Tekieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *