Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXXI Niedziela Zwykła (5.11.2017 r.)

5 listopada 2017 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

Kolejne dni listopada uświadamiają nam kruchość ludzkiego życia a zarazem kierują nasze myśli i serca w stronę nieba. Do 8 listopada mamy jeszcze możliwość uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych, przez dar Komunii świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza oraz modlitwę w ich intencji.

W ubiegłą niedzielę na leczenie 4 letniej Emilki, złożono kwotę 4.100 zł. Za wszystkie ofiary rodzice Emilki wyrażają ogromną wdzięczność.

Dziś przed kościołem zgodnie z prośbą abp. Marka Jędraszewskiego możemy pomóc w organizacji ogłoszonego przez papieża Franciszka Dnia Ubogich.

W środę (9.XI.) o godz. 1800 Msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (9.XI.) rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W piątek (10. XI.) wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W sobotę (11. XI.) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, a zarazem narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Msze święta w intencji Ojczyzny o godz. 1800.

Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W naszej parafii będziemy gościć księży Salezjanów, którzy pomagają w odbudowie parafii za naszą wschodnią granicą.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za troskę o parafię, o jej wizerunek na zewnątrz. Dziękuję Dzieciom Bożym z naszej parafii, które na XX Rejonowy Przegląd Pieśni Religijnej w Myślenicach w swojej kategorii zajęły I miejsce. Naszym ogrodnikom za podarowane do kościoła i na cmentarz kwiaty. Dziękuję bardzo za trud przygotowania świątyni w Osieczanach i Drogini do niedzielnej liturgii, za złożone ofiary na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny: Stefan i Maria Ambroży, Anna Batko, Jacek i Maria Batko, Tomasz i Ewelina Batko, Józef i Ewa Łętocha, Szymon i Paulina Łętocha. Do posługi w Drogini prosimy rodziny: Tadeusz i Janina Skałka, Paweł i Edyta Hebda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *