Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA(4.11.2018)

3 listopada 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

Obchody jubileuszu odzyskania niepodległości przez naród polski zbliżają się do punktu kulminacyjnego. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Wspomnienie wielkich dzieł Boga powinno rodzić w sercu człowieka dziękczynienie. Św. Faustyna napisała w swoim Dzienniczku: „Często się modlę za Polskę, ale widzę wielkie zagniewanie Boże na nią, iż jest niewdzięczna. Całą duszę wytężam, aby ją bronić. Nieustannie przypominam Bogu Jego obietnice miłosierdzia. Kiedy widzę Jego zagniewanie, rzucam się z ufnością w przepaść miłosierdzia i w nim zanurzam całą Polskę, a wtenczas nie może użyć swej sprawiedliwości. Ojczyzno moja, ile ty mnie kosztujesz, nie ma dnia, w którym bym się nie modliła za ciebie. Ale uważaj i oddawaj chwałę Bogu, Bóg cię wywyższa i wyszczególnia, ale umiej być wdzięczna. ” (por Dz. 1038 i 1188) . Do tego wyjątkowego w tym roku święta narodowego przygotujemy się przez trzy dni wspólnej modlitwy i refleksji, od czwartku do soboty. Niech w tych listopadowych dniach nasze dziękczynnie rozbrzmiewa jeszcze mocniej. Zapraszam wszystkich parafian do przeżycia przynajmniej jednej godziny adoracji Najświętszego Sakramentu jako dziękczynienia za dar wolności i jako prośbę o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

W czwartek (8.XI.) na Mszę świętej o godz. 1800 , a po niej na Modlitwę Uwielbienia zapraszam młodzież naszej parafii od klasy 8 wzwyż, Grupę uwielbienia oraz wszystkich, którzy w pierwsze czwartki uczestniczą w modlitwie uwielbienia.

W piątek (9.XI.) na Modlitwę Wdzięczności, którą rozpoczniemy o godz. 1700 zapraszam Róże Różańcowe oraz wszystkich Samotnych (wdowy i wdowców, „starych kawalerów i panny”)

W sobotę
(10. XI.) na Modlitwę Wdzięczności, którą rozpoczniemy o godz. 1700 zapraszam Rodziców wraz z dziećmi.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Halina Żelazna, Zbigniew i Maria Maciuszek, Piotr i Joanna Ćwierz, Agnieszka Kwoka, Jan i Jadwiga Sąda, Andrzej i Maria Malinowscy. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Tadeusz i Izabella Drożdż, Władysława Drożdż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *