Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA( 10.11.2019 )

10 listopada 2019 Ogłoszenia parafialne 0

Dzisiejsza liturgia ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że kresem naszej ziemskiej pielgrzymki jest wieczna rzeczywistość.

W drugą niedzielę listopada obchodzimy w Polsce już po raz jedenasty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy chrześcijan w Sudanie Południowym.

W poniedziałek (11.XI.) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości, Msze święte o godz. 700 i 1800 . W tym dniu będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny, aby czerpiąc z chrześcijańskich korzeni i dziedzictwa przekazanego nam przez pokolenia naszych przodków pozostawała wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

We wtorek (12.XI.) – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W środę (13. XI.) wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

W piątek (15. XI.) św. Alberta Wielkiego, bpa i doktora Kościoła, z racji III piątku miesiąca DNIA MIŁOSIERDZIA w naszej parafii rano o godz. 615 i wieczorem o 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W sobotę (17. XI.) wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia.

W przyszłym roku będziemy obchodzić 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II i rok Jemu Poświęcony. Zgodnie z zaleceniem naszego Metropolity abp. Marka Jędraszewskiego pomocą w przygotowaniu tego czasu ma być adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, dlatego przed każdą Mszą świętą wieczorną (środa, piątek, sobota, niedziela) będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1715, a na zakończenie adoracji litania do św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę po raz trzeci będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy nie zawiedzie”. W ramach Dnia Ubogich w Krakowie odbędą się trzy ważne wydarzenia:

Namiot Spotkania na Małym Rynku działający od 14 do 17 listopada w godz. od 9:00 do 19:00 – miejsce poradnictwa prawnego, pomocy medycznej, warsztatów, koncertów, pokazów filmowych i wspólnych posiłków z ubogimi

rekolekcje w Bazylice Mariackiej, które każdego dnia podczas Mszy świętej o godz. 18:30 poprowadzi o. Wawrzyniec Jaworski OFM

Modlitewne Jerycho w kościele św. Barbary, gdzie od 13 do 16 listopada trwać będzie nieustająca adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie

Program i szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej: www.sdu.malopolska.pl

Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na rzecz ubogich.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Tomasz i Katarzyna Śmigla, Edward i Zofia Szczypkowscy, Andrzej i Teresa Boryczko, Barbara Kołodziejczyk, Maria Swachta, Krzysztof i Danuta Panuś, Marian i Barbara Filipiec. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Monika Kołodziejczyk, Anna Śmigla.

Niech solidarność z naszymi prześladowanymi za wiarę braćmi i siostrami mobilizuje nas do tego, byśmy przez konkretne czyny miłosierdzia, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę stawali się świadkami Chrystusa we współczesnym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *