Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA( 10.11.2019 )

10 listopada 2019 Ogłoszenia parafialne 0

Dzisiejsza liturgia ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że kresem naszej ziemskiej pielgrzymki jest wieczna rzeczywistość.

W drugą niedzielę listopada obchodzimy w Polsce już po raz jedenasty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wspieramy chrześcijan w Sudanie Południowym.

W poniedziałek (11.XI.) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości, Msze święte o godz. 700 i 1800 . W tym dniu będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny, aby czerpiąc z chrześcijańskich korzeni i dziedzictwa przekazanego nam przez pokolenia naszych przodków pozostawała wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

We wtorek (12.XI.) – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W środę (13. XI.) wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

W piątek (15. XI.) św. Alberta Wielkiego, bpa i doktora Kościoła, z racji III piątku miesiąca DNIA MIŁOSIERDZIA w naszej parafii rano o godz. 615 i wieczorem o 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Chorych odwiedzimy od godz. 830. Jeżeli są jakieś nowe osoby, które czekają na posługę sakramentalną proszę o zgłoszenie ich w zakrystii.

W sobotę (17. XI.) wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia.

W przyszłym roku będziemy obchodzić 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II i rok Jemu Poświęcony. Zgodnie z zaleceniem naszego Metropolity abp. Marka Jędraszewskiego pomocą w przygotowaniu tego czasu ma być adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, dlatego przed każdą Mszą świętą wieczorną (środa, piątek, sobota, niedziela) będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1715, a na zakończenie adoracji litania do św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę po raz trzeci będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy nie zawiedzie”. W ramach Dnia Ubogich w Krakowie odbędą się trzy ważne wydarzenia:

Namiot Spotkania na Małym Rynku działający od 14 do 17 listopada w godz. od 9:00 do 19:00 – miejsce poradnictwa prawnego, pomocy medycznej, warsztatów, koncertów, pokazów filmowych i wspólnych posiłków z ubogimi

rekolekcje w Bazylice Mariackiej, które każdego dnia podczas Mszy świętej o godz. 18:30 poprowadzi o. Wawrzyniec Jaworski OFM

Modlitewne Jerycho w kościele św. Barbary, gdzie od 13 do 16 listopada trwać będzie nieustająca adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie

Program i szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej: www.sdu.malopolska.pl

Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na rzecz ubogich.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Tomasz i Katarzyna Śmigla, Edward i Zofia Szczypkowscy, Andrzej i Teresa Boryczko, Barbara Kołodziejczyk, Maria Swachta, Krzysztof i Danuta Panuś, Marian i Barbara Filipiec. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Monika Kołodziejczyk, Anna Śmigla.

Niech solidarność z naszymi prześladowanymi za wiarę braćmi i siostrami mobilizuje nas do tego, byśmy przez konkretne czyny miłosierdzia, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę stawali się świadkami Chrystusa we współczesnym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *