Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA( 17.11.2019 )

16 listopada 2019 Ogłoszenia parafialne 0

 

Dziś w całym Kościele jest obchodzony Trzeci Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek apeluje do ludzi wierzących: „Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa”. W ramach Dnia Ubogich dziś we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej jest prowadzona kwesta na rzecz ubogich Przed kościołem ofiarami do puszek możemy wesprzeć organizację Dnia Ubogich w Krakowie oraz działalność naszego parafialnego zespołu Caritas. Proszę również, by każdy rozglądnął się w swoim środowisku i przyszedł z konkretną pomocą potrzebującym sąsiadom.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Bolesław i Maria Kaczmarek, Józefa Filipiec, Grzegorz i Magdalena Filipiec, Piotr i Małgorzata , Janusz i Anna Stasiak, Jerzy Piekarz, Paweł i Agnieszka Turowscy. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Stefan Danuta Banowscy, Tomasz Barbara Banowscy.

Zapraszam na Wielki Maraton Modlitwy za Kościół i Ojczyznę trwający z inicjatywy naszego Metropolity od 1 listopada br. aż do końca 2020 roku. Przed wieczorną Mszą świętą od godz. 1715 adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której odmawiamy  litanię do św. Jana Pawła II. W czasie adoracji okazja do spowiedzi.

W poniedziałek (18. XI.) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

We wtorek (19. XI.) wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy. Młodzież, która chciałaby zaangażować się w grupę Oazaową zapraszam na spotkanie o godz. 1800.

W środę (20. XI.) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

W czwartek (21. XI.) wspomnienie Ofiarowania NMP. Wdzięczną modlitwą otoczmy Pana kościelnego Janusza w dniu jego imienin.

W piątek (22. XI.) św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej, chórów i organistów. Naszą modlitwą w tym dniu obejmijmy pana organistę Daniela, członków chóru, grupy uwielbienia i Oazy.

W sobotę (23. XI.) wspomnienie św. Klemensa, papieża.

W przyszłą niedzielę (24.XI.) Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy świętej o godz. 830 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia Świata Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *