Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA(18.11.2018)

18 listopada 2018 Ogłoszenia parafialne 0

 

Dziś w całym Kościele jest obchodzony Drugi Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek apeluje do nas ludzi wierzących: „Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi”. W ramach Dnia Ubogich zgodnie z apelem abp. Marka Jędraszewskiego dziś we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej jest prowadzona kwesta na rzecz ubogich Przed kościołem ofiarami do puszek możemy wesprzeć organizację Dnia Ubogich w Krakowie oraz działalność naszego parafialnego zespołu Caritas. Proszę również, by każdy rozglądnął się w swoim środowisku i przyszedł z konkretną pomocą potrzebującym sąsiadom.

Rodzice Kuby Mistarza z Wierzbanowej gorąco dziękuję za wsparcie leczenia ich syna z porażeniem mózgowym. Zebrano kwotę 2266 zł. 39 gr., 5 euro i 10 centów.

W poniedziałek (19. XI.) wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

We wtorek (20. XI.) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

W środę (21. XI.) wspomnienie Ofiarowania NMP. Wdzięczną modlitwą otoczmy Pana kościelnego Janusza w dniu jego imienin.

W czwartek (22. XI.) św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki kościelnej, chórów i organistów. Naszą modlitwą w tym dniu obejmijmy pana organistę Daniela, członków chóru, grupy uwielbienia i Oazy.

W piątek (23. XI.) wspomnienie św. Klemensa, papieża.

W sobotę (24. XI.) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.

W przyszłą niedzielę (26.XI.) Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy świętej o godz. 830 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia Świata Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Na godzinę 1500 zapraszam na spotkanie członków Rady Duszpasterskiej naszej Parafii. Na wiosnę przyszłego roku kończy się 5 letnia kadencja obecnej Rady Duszpasterskiej. Pomyślmy już o osobach, które mogłyby tworzyć nową Radę.

Serdecznie dziękujemy kolejnym rodzinom za trud sprzątania kościoła w Osieczanach i Drogini na dzisiejszą niedzielę, za wszystkie ofiary składane przez Was na potrzeby parafii. W najbliższym tygodniu do posługi w kościele w Osieczanach prosimy rodziny Janusz Nosal, Jerzy i Teresa Głąb, Anna Mucha, Antoni i Maria Kęsek, Tadeusz i Zofia Kęsek. Do sprzątania kościoła w Drogini prosimy rodziny: Kazimierz i Aleksandra Cegielscy, Tadeusz i Elżbieta Kudas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *