Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

1 NIEDZIELA ADWENTU (03.12.2023)

3 grudnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy pierwszą niedzielę Adwentu, okresu liturgicznego poprzedzającego Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Postarajmy się, jak najlepiej wykorzystać ten czas dla umocnienia naszej wiary. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na roraty, Msze św.  ku czci Matki Bożej, które będą odprawiane o godz. 6.30. Przed roratami o godz. 5.50 będą Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach dzieci, młodzież i dorosłych. Przychodźmy na roraty z zapalonymi lampionami – znakiem czuwania i modlitwy. Dzieci w zamian za zrobione przez siebie serce lub ozdoby choinkowe będą zabierać do domu, na wspólną rodzinną modlitwę, figurkę Maryi Niepokalanej. Od dzisiejszej niedzieli Rada Parafialna w sali im. św. Jana Pawła II będzie rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu małej świecy to 10 zł, dużej 15 zł.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
  • w czwartek 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w Osieczanach o godz. 6.30, 8.30 i 18.00, w Drogini o godz. 16.00.

3. W poniedziałek 4 grudnia odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI o godz. 16.00 i z kl. VII o godz. 16.45.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca grudnia. W Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach okazja do spowiedzi od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św., w czasie której modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi.

5. Za tydzień, w 2. Niedzielę Adwentu, zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony będzie dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Za tydzień, przed kościołem, będzie można złożyć do skarbon ofiarę na ten cel.

6. Rozświetlenie choinki pod Oknem Papieskim i wspólne kolędowanie to już tradycja, która na stałe wpisała się w przedświąteczny kalendarz Archidiecezji Krakowskiej. W tym roku to wydarzenie odbędzie się w sobotę 16 grudnia. Koncert i spotkanie ze św. Mikołajem poprzedzi gra miejska, która rozpocznie się o godz. 14.00 i dedykowana jest głównie grupom dziecięcym i młodzieżowym. Zabawa nie tylko przygotuje uczestników do wspólnego przeżywania wydarzenia przy Franciszkańskiej 3, ale też przybliży postać św. Jana Pawła II i innych świętych związanych z Krakowem oraz Archidiecezją Krakowską. Zespoły liczyć muszą od 3 do 15 osób, a na zwycięzców czeka nagroda niespodzianka, którą po rozświetleniu choinki na scenie wręczy metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

7. Spowiadamy w tygodniu pół godziny przed Mszą św., w niedziele w czasie Mszy św. Nie odkładajmy sakramentu pojednania na ostatni moment, tuż przed świętami.

8. W miesiącu listopadzie na cele gospodarcze parafii złożono 10880  zł. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby materialne parafii.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia