Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

2 NIEDZIELA ADWENTU  (10.12.2023)

9 grudnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 2. niedzielę Adwentu. Jest to dzień modlitw w intencji Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Przed naszą świątynią można składać do skarbony ofiary na wsparcie dla tych Kościołów. Bóg zapłać za wszystkie przekazane ofiary. Rada Parafialna w sali im. św. Jana Pawła II rozprowadza poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dzisiaj na mszy św. o godz. 8.30 modlić się będziemy za Pana Daniela, naszego organistę, z racji imienin. Składając Panu Danielowi serdeczne życzenia, prosimy Boga o zdrowie i potrzebne łaski dla Niego w tak ważnej posłudze, jaką jest kształtowanie kultury muzycznej w naszej parafii.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę 13 grudnia wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  • w czwartek 14 grudnia wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

3. W poniedziałek 11 grudnia odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 8 o godz. 16.00.

4. W środę 13 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy członków Rady Parafialnej na zebranie.

5. W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Rano o godz. 5.50 Godzinki do Matki Bożej i koronka do Bożego Miłosierdzia, roraty o godz. 6.30. Po południu adoracja od godz. 17.15. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie opłatkowe rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. W tym też dniu od godz. 8.30 odwiedzimy przed świętami chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

6. Zbliżają się święta. Przez uczynek miłosierdzia w ramach akcji krakowskiej Caritas możemy wesprzeć tych z naszych parafian, którzy potrzebują pomocy. Na stolikach z prasą znajdują się papierowe torby. Można je wypełnić produktami żywnościowymi oraz chemią gospodarczą i złożyć do kosza znajdującego się w kościele obok dekoracji adwentowej. Grupa charytatywna przekazane dary dostarczy przed świętami potrzebującym wsparcia parafianom.

7. Zapraszamy na roraty codziennie w tygodniu o godz. 6.30. Przed Mszą świętą Godzinki do Matki Bożej i koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. Gmina Myślenice 6 stycznia 2024 r. organizuje na myślenickim rynku pokłon Trzech Króli. Tradycyjnie nasza parafia będzie reprezentować orszak króla afrykańskiego Baltazara.  Już dziś zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Kolor naszego orszaku to niebieski dlatego zachęcamy do przygotowania strojów w kolorze niebieskim bądź nawiązujących do kultury afrykańskiej. Z tyłu kościoła można nabyć dodatki do strojów orszakowych.

9. Rozświetlenie choinki pod Oknem Papieskim i wspólne kolędowanie w Krakowie przy ul. Franciszkańska 3 odbędzie się w sobotę 16 grudnia. Koncert i spotkanie ze św. Mikołajem poprzedzi gra miejska, która rozpocznie się o godz. 14.00.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia