1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU    (18.02.2024)

18 lutego 2024 Ogłoszenia parafialne 0

Dzisiejszej niedzieli w liturgii Kościoła przeżywamy 1. niedzielę Wielkiego Postu. Składka niedzielna przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

• w czwartek 22 lutego święto Katedry św. Piotra, apostoła.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawianej w piątki w Osieczanach o godz. 6.15, 17.15 i 18.30 oraz w Drogini o godz. 15.30. W niedziele zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach odprawianych w Drogini o godz. 15.00 i w Osieczanach o godz. 17.15. Za udział w wyżej wymienionych nabożeństwach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.

4. Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi. W tygodniu spowiadamy pół godziny przed mszą św., a w niedziele podczas Mszy św.

5. Zachęcamy również do zakupu baranka na stół wielkanocny. Zebrane środki wesprą dzieła prowadzone przez krakowską Caritas. Dzieci, które chcą otrzymać wielkopostną skarbonkę na jałmużnę, mogą ją odebrać w zakrystii. Na Gorzkich Żalach zbierane będą ofiary na dekorację do Grobu Pańskiego.

6. W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest czynna tylko rano od 7.30 do 8.30.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Maria Maślerz, Stanisław Piekarz i Irena Żak. Wieczne odpoczywanie…