6 NIEDZIELA ZWYKŁA    (11.02.2024)

11 lutego 2024 Ogłoszenia parafialne 0

1. Dzisiaj w liturgii Kościoła przeżywamy 6. niedzielę okresu zwykłego. Po Mszy św. o godz. 11.30 do Mszy wieczornej trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa. Na zakończenie adoracji o godz. 17.30 będą nieszpory. Dzisiaj też rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, w którym będziemy pogłębiać nasze rozumienie cnoty trzeźwości i jej roli w naszym życiu osobistym, rodzinnym, wspólnotowym i całego naszego narodu.

2. W środę 14 lutego rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, czas nawrócenia i pokuty, przygotowujący nas do obchodu Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na mszach św. o godz. 7.00, 8.30, 16.00 (w Drogini) i 18.00 będzie obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu na polecenie Metropolity Krakowskiego przeprowadzona zostanie przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz ofiar działań wojennych toczących się w różnych rejonach świata.

3. W Orędziu na Wielki Post 2024 r. Ojciec Święty Franciszek napisał: „Na ile ten Wielki Post będzie okresem nawrócenia, na tyle zagubiona ludzkość odczuje wstrząs kreatywności: błysk nowej nadziei. Chciałbym wam powiedzieć, podobnie jak młodym, których spotkałem w Lizbonie minionego lata: <Szukajcie i podejmujcie ryzyko. W tym momencie dziejów wyzwania są ogromne, zawodzenia bolesne, przeżywamy trzecią wojnę światową „w kawałkach”, ale podejmijmy ryzyko myślenia, że nie jesteśmy w agonii, lecz w chwili narodzin; nie u kresu, lecz na początku wielkiego spektaklu. Potrzeba odwagi, by tak pomyśleć>. Jest to odwaga nawrócenia, wyjścia z niewoli. Wiara i miłość trzymają za rękę to dziecię-nadzieję. Uczą je chodzić, a jednocześnie ono ciągnie je do przodu”. I właśnie w tym wysiłku nawracania się pomagają nam m.in. nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane w piątki w Osieczanach o godz. 6.15, 17.15 i 18.30 oraz w Drogini o godz. 15.30. W niedziele zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach odprawianych w Drogini o godz. 15.00 i w Osieczanach o godz. 17.15. Za udział w wyżej wymienionych nabożeństwach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano o godz. 6.15 Droga Krzyżowa i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. Po południu, w Drogini o godz. 15.30 Droga Krzyżowa i Msza św. o godz. 16.00. W Osieczanach o godz. 17.15 Droga Krzyżowa i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 18.00. O godz. 18.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i Domowy Kościół. W tym dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

5. W święto Ofiarowania Pańskiego  na zakony kontemplacyjne złożono 1890 zł. Bóg zapłać.