1 niedziela Wielkiego Postu 6 marca 2022 r.

6 marca 2022 Ogłoszenia parafialne 0
  1. Pierwsza niedziela marca jest zarazem pierwszą niedzielą Wielkiego Postu. Na mszach św. czytany jest list pasterski abpa. Marka Jędraszewskiego na Wielki Post 2022 roku.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawianej w piątki w Osieczanach o godz. 6.15, 17.15 i 18.30 prowadzonej przez Grupę Uwielbienia oraz w Drogini o godz. 15.30. W niedziele zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach doprawianych w Drogini o godz. 15.00 i w Osieczanach o godz. 17.15. Za udział w wyżej wymienionych nabożeństwach i spełnieniu pozostałych warunków można uzyskać odpust zupełny.
  3. Składka z dzisiejszej niedzieli zostanie przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! w Krakowie. Przed kościołem do skarbony zbieramy datki na pomoc Ukrainie.
  4. Zachęcamy do zakupu baranka na stół wielkanocny. Zebrane środki wesprą dzieła prowadzone przez krakowską Caritas. Dzieci, które chcą otrzymać wielkopostną skarbonkę na jałmużnę, mogą ją odebrać w zakrystii.
  5. W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest czynna tylko rano od 7.30 do 8.30.
  6. Burmistrz Miasta i Gminy zwraca uwagę, że wraz z podatkami, mieszkańcy otrzymają deklaracje dotyczące źródeł ciepła, które należy wypełnić i złożyć w Urzędzie Miasta. Ponadto, przypomina, że do końca tego roku należy wymienić wszystkie urządzenia grzewcze niespełniające unijnych norm. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  7. W miesiącu lutym na cele gospodarcze parafii złożono 2260 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, Bóg zapłać.
  8. W środę 9 marca br. zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej, po mszy św. wieczornej, o godz. 18.45.
  9. Dziękujemy osobom troszczącym się w minionym tygodniu o nasze kościoły. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach
    Wojciech i Beata Frosztęga, Czesław i Zofia Per, Wojciech i Maria Włodarczyk, Marcin i Anna Skoczylas, Janina Bochenek, Stanisław i Barbara Wyrostek
    ; w Drogini
    Piotr i Katarzyna Sładek, Bogdan i Joanna Słowakiewicz.