2 niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2022 r.

12 marca 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Natomiast w sobotę 19 marca obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawianej w piątki w Osieczanach o godz. 6.15, 17.15 i 18.30 prowadzonej przez Grupę Uwielbienia oraz w Drogini o godz. 15.30. W niedziele zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach doprawianych w Drogini o godz. 15.00 i w Osieczanach o godz. 17.15. Za udział w wyżej wymienionych nabożeństwach i spełnieniu wymaganych warunków można uzyskać odpust zupełny.
  3. Składka z ubiegłej niedzieli przekazana na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się! w Krakowie wyniosła 2900 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  4. W Środę Popielcową i I Niedzielę Wielkiego Postu na pomoc Ukrainie złożono 15590 zł. Datki te zostały przekazane do krakowskiej Caritas koordynującej akcję pomocową. Dziękujmy za tak wielką ofiarność.
  5. Zachęcamy do zakupu baranka na stół wielkanocny. Zebrane środki wesprą dzieła prowadzone przez krakowską Caritas. Dzieci, które chcą otrzymać wielkopostną skarbonkę na jałmużnę, mogą ją odebrać w zakrystii.
  6. W piątki Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest czynna tylko rano od 7.30 do 8.30.
  7. Zachęcamy do korzystania z sakramentu spowiedzi. W tygodni spowiadamy pół godziny przed mszą św., a w niedzielę podczas mszy.
  8. Za tydzień wygłosi u nas kazania ks. Jacek Stryczek. Znany społecznik, menager i inspirator, pomysłodawca m.in. Szlachetnej Paczki, czy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Po mszach św. będzie można nabyć jego najnowszą książkę: „Droga przebaczenia”.
  9. W poniedziałek 14 marca br., o godz. 16.30, odbędzie się spotkanie przygotowujących się do bierzmowania z kl. VI.
  10. Dziękujemy osobom troszczącym się w minionym tygodniu o nasze kościoły. W tym tygodniu prosimy o to następujące rodziny: w Osieczanach
    Daniel i Katarzyna Żuławińscy, Stanisław i Bogumiła Stasiak, Antoni Mastalerz, Andrzej i Kazimiera Maślerz, Tadeusz i Janina Nosal, Waldemar i Edyta Maciuszek, Sławomir i Teresa Szczypkowscy
    ; w DroginiStanisław i Janina Banowscy, Tomasz i Anna Karlińscy, Monika i Krzysztof Batko.
  11. Życzymy błogosławionej niedzieli i wszelkiego dobra dla solenizantów tego tygodnia.