Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

10 NIEDZIELA ZWYKŁAUROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (11.06.2023)

11 czerwca 2023 Aktualności Chór parafialny Domowy Kościół Dzieci Boże Grupa Uwielbienia Grupy parafialne Intencje mszalne Kandydaci do bierzmowania Kolęda Margaretki Ministranci Młodzież Ogłoszenia parafialne Róże Różańcowe Sprzątanie Kościoła Sprzątanie kościoła - Droginia Sprzątanie kościoła - Osieczany Uncategorized Wypominki Zapowiedzi 0

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 10 niedzielę okresu zwykłego. Wspominany zarazem św. Barnabę, apostoła.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • we wtorek 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
  • w środę 14 czerwca wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  • w piątek 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
  • w sobotę 17 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. Bóg zapłać wszystkim za organizację i uczestnictwo w procesji eucharystycznej w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zapraszamy do udziału w procesjach w oktawie Bożego Ciała, przed Mszą św. o godz. 17.30. Zakończenie oktawy w najbliższy czwartek.

4. W piątek 16 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msze św. będą sprawowane w Osieczanach o godz. 7.00, 8.30 i 18.00, w Drogini o godz. 16.00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O Jezu najsłodszy”. W tym dniu przypada także III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po południu adoracja od godz. 17.15 z koronką do miłosierdzia Bożego, Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

5. W sobotę 17 czerwca będzie parafialny dzień chorych. Zapraszamy wszystkich chorych, których nie odwiedzamy z posługą sakramentalną w domach. Od godz. 8.30 możliwość spowiedzi, a o godz. 9.00 Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych. Ten sakrament, jak naucza Kościół nie jest ostatnim sakramentem, ale sakramentem umocnienia i uzdrowienia dla wszystkich, którzy chorują, czują się słabo. Jego przyjęcie jest wyrazem prawdy o powołaniu człowieka do wspólnoty z Bogiem w wieczności.

6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana śp. Janina Kaczmarczyk. Wieczne odpoczywanie…

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.