Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (04.06.2023) 9 NIEDZIELA ZWYKŁA

3 czerwca 2023 Aktualności Chór parafialny Domowy Kościół Dzieci Boże Grupa Uwielbienia Grupy parafialne Intencje mszalne Kandydaci do bierzmowania Kolęda Margaretki Ministranci Młodzież Ogłoszenia parafialne Róże Różańcowe Sprzątanie Kościoła Sprzątanie kościoła - Droginia Sprzątanie kościoła - Osieczany Uncategorized Wypominki Zapowiedzi 0

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach – Ojca, Syna i Ducha Świętego. W archidiecezji krakowskiej kończy się dzisiaj okres, w którym należy przyjąć komunię świętą wielkanocną.

2. W poniedziałek 5 czerwca spotkanie przed bierzmowaniem dla kl. VI będzie o godz. 16.00, dla kl. VII o godz. 16.45.

3. We wtorek 6 czerwca rocznica poświęcenia kościoła w Drogini. Msza św. w Drogini będzie o godz. 16.00.

4. W czwartek 8 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. sprawowane będą w Osieczanach o godz. 7.00, 8.30 i 18.00. W Drogini Msza św. o godz. 10.00. Po Mszy o godz. 10.00 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. O przygotowanie pierwszego ołtarza prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych; drugiego – mieszkańców z Brzysku w Drogini; trzeciego – rodziców młodzieży bierzmowanej w tym roku z Osieczan; czwartego – mieszkańców Tulej. Na procesję zapraszamy dzieci komunijne w strojach, dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, mężczyzn do niesienia baldachimu i panie do asysty ze świecami, zabierzmy feretrony i chorągwie. Prosimy rodziców, aby przeprowadzili z dziećmi próbę sypania kwiatów.

5.
Codziennie przez całą oktawę Bożego Ciała będą procesje eucharystyczne wokół kościoła przed Mszą św. o godz. 17.30. Na procesje zapraszamy młodzież do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijnie w strojach, mężczyzn do niesienia baldachimu i panie do asysty ze świecami.

6. W miesiącu maju na cele gospodarcze parafii złożono 6140 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby materialne parafii.

7. Klub Gazety Polskiej w Myślenicach zaprasza w najbliższy piątek 9 czerwca, o godz. 19.00, do Domu Katolickiego przy ul. 3 Maja 1A na spotkanie autorskie z Jakubem Maciejewskim pt. „Wojna na Ukrainie a sprawa polska”.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.