16 NIEDZIELA ZWYKŁA (23.07.2023)

22 lipca 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 16. niedzielę okresu zwykłego. Także dzisiaj przypada wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

• w poniedziałek 24 lipca wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
  • we wtorek 25 lipca święto św. Jakuba, apostoła;
  • w środę 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
  • w sobotę 29 lipca wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

3. Od dzisiaj rozpoczyna się – organizowany przez MIVA Polska – XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W jego ramach dziękujemy Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry oraz przez składane ofiary możemy pomóc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Dlatego też po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy mechaniczne. Do błogosławieństwa prosimy podjeżdżać od strony wejścia do zakrystii. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na zakup środków transportu dla polskich misjonarzom pracujących na całym świecie.

4. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic zapraszają do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W naszej parafii zbiórka będzie miała miejsce w środę 2 sierpnia do godz. 10.00. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy składać nie wcześniej tylko w środę 2 sierpnia do wyznaczonej godziny na parkingu przed kościołem, obok kontenerów PCK. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.

5. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice przypomina wszystkim właścicielom budynków ogrzewanych paliwem stałym, że zgodnie z Małopolską Uchwałą Antysmogową, pozostało już tylko 9 miesięcy na wymianę nieekologicznych źródeł ogrzewania. Szczegółowych informacji o możliwości dofinansowania udzielają ekodoradcy w Urzędzie Miasta i Gminy, ul. Rynek 8/9.