Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

17 NIEDZIELA ZWYKŁA(30.07.2023)

30 lipca 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 17. niedzielę okresu zwykłego. Także dzisiaj przypada wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 31 lipca wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  • we wtorek 1 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

3. W ubiegłą niedzielę, w ramach XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa,
na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy złożono 4250 zł i 5 euro. Bóg zapłać za te ofiary. Zostały one przekazane organizatorowi akcji – MIVA Polska.

4. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic zapraszają do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W naszej parafii zbiórka będzie miała miejsce w środę 2 sierpnia do godz. 10.00. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny prosimy składać nie wcześniej tylko w środę 2 sierpnia do wyznaczonej godziny na parkingu przed kościołem, obok kontenerów PCK. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata.

5. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy
pierwszy czwartek miesiąca sierpnia. W Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci szkolnych, o godz. 18.00 Msza św. W pierwszy piątek miesiąca,
4 sierpnia,
rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi. W Drogini Msza św. o godz. 16.00. Wcześniej, od godz. 15.30, możliwość spowiedzi. W Osieczanach, po południu spowiedź od godz. 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15, o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wyjątkowo w sierpniu w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.30 odwiedzę chorych w Osieczanach z posługą sakramentalną. Ksiądz Prałat do chorych w Drogini uda się jak zwykle w trzeci piątek miesiąca. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu. Natomiast w
sobotę 5 sierpnia z racji pierwszej soboty miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15, Msza św. o godz. 7.00. Po południu o godz. 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Msza św. o godz. 18.00.

6. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i parafia św. Wojciecha w Krzeczowie zapraszają na Mszę św. w niedzielę 6 sierpnia o 12.00 pod Krzyżem w Krzeczowie, która zostanie odprawiona w łączności z Papieżem Franciszkiem i uczestnikami Mszy Posłania kończącej w tym dniu Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Zaproszenie kierujemy do młodych, którzy nie mogli pielgrzymować do Portugalii, do rodzin pielgrzymów oraz wszystkich, którym bliskie jest dzieło Światowych Dni Młodzieży.

7. Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zwraca się z apelem o dobrowolną rezygnację z alkoholu w miesiącu sierpniu z motywów patriotycznych i religijnych.
W apelu czytamy: „Prośbę o dar dobrowolnej abstynencji w sierpniu kierujemy przede wszystkim do wierzących, aby w duchu odpowiedzialności za swoje życie, życie bliskich i wszystkich, których Bóg stawia na ich drodze, podjęli post w intencji trzeźwości narodu. (…) Apel kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, aby włączyli się do tej inicjatywy. Bowiem wartość trzeźwego życia jest wartością ogólnoludzką, a nie tylko zobowiązaniem o charakterze religijnym. Wszyscy też jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość naszej Ojczyzny”.

8. Istnieje możliwość dołączenia do pielgrzymki z parafii Luborzyca do Libanu w dniach od 15 września do 24 września br. Więcej informacji znajduje się na tablicach ogłoszeń.

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.