Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

18 NIEDZIELA ZWYKŁA (31.07.2022)

31 lipca 2022 Ogłoszenia parafialne 0

 

 

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 18. niedzielę okresu zwykłego. Dzisiaj uroczyste zakończenie Roku Ignacjańskiego w bazylice Najświętszego Serca Jezusa w Krakowie.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 1 sierpnia wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek 4 sierpnia wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
  • w sobotę 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

3. W ubiegłą niedzielę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy złożono 4400 zł. Kwota ta została przekazana organizatorom Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. Bóg zapłać za złożone ofiary.

4. Także przychody ze zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w najbiedniejszych krajach świata oraz naszych rodaków żyjących na Wschodzie. Dziękujemy za udział w tej akcji. Jej organizatorzy – Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic – ze względu na duże zainteresowanie akcją, złożony w naszej parafii zużyty sprzęt zabiorą dopiero w poniedziałek lub we wtorek.

5. Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych apeluje, aby sierpień był miesiącem abstynencji od alkoholu. W apelu Zespołu padają m.in. takie słowa: „Pamiętajmy zawsze o nauczaniu św. Jana Pawła II, który wzywał do troski o trzeźwość narodu i jak sam podkreślał, był szczególnie wdzięczny tym, którzy podejmują inicjatywy w tej dziedzinie – zwłaszcza w miesiącu sierpniu. Prośmy jego słowami: Maryjo, Królowo Polski, bądź nadal natchnieniem tych wszystkich, którzy walczą o trzeźwość swych bliźnich, o trzeźwość siebie samych. o trzeźwość narodu„.

6.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. W czwartek,
w Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek, rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. Po południu, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15, spowiedź od godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Drogini spowiedź od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15, Msza św. o godz. 7.00. Po południu o 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Msza św. o godz. 18.00.

7. Rozpoczął się remont wejścia i salki w dolnym kościele w Osieczanach. Gromadząc się na nabożeństwa prosimy korzystać z kościoła górnego.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *