19 NIEDZIELA ZWYKŁA (07.08.2022)

7 sierpnia 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 19. niedzielę okresu zwykłego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego.

• w poniedziałek 8 sierpnia wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
  • we wtorek 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy. W centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu obchody 80-lecia męczeńskiej śmierci św. Teresy;
  • w środę 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
  • w sobotę 13 sierpnia święto NMP Kalwaryjskiej.

3. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do składania osobistych próśb i podziękowań do skrzynki przed obrazem.

4.
W miesiącu lipcu na cele gospodarcze parafii złożono 2820 zł. Bóg zapłać za ofiary składane w związku z trwającymi przy kościołach pracami, jak i na inne potrzeby materialne parafii. Dobiega końca remont schodów przed kościołem w Drogini, a także wejścia i salki w dolnym kościele w Osieczanach.

5. W następną niedzielę, 14 sierpnia, Państwo Chrobak z Sułkowic, po Mszach św., będą zbierać przed kościołem ofiary na operację ich syna Mateusza. Mateusz ma złożoną wadę serca. Operacji ratującej jego życie zdecydowali się podjąć lekarze z Bostonu w USA. Na ten cel potrzeba jednak ponad milion złotych, stąd prośba Mateusza i jego rodziców o wsparcie. Bóg zapłać za każdą ofiarę.