19 NIEDZIELA ZWYKŁA (13.08.2023)

12 sierpnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 19. niedzielę okresu zwykłego. Także dzisiaj przypada święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

• w poniedziałek 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
  • we wtorek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;
  • w czwartek 17 sierpnia święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

3. We wtorek 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy będzie błogosławienie ziół i kwiatów.

4.
Z
okazji święta Matki Bożej Zielnej Centrum Seniora w Drogini ogłasza 5. edycję konkursu na „Najpiękniejszy bukiet zielny”. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w dniach od 14 do 18 sierpnia wejść na profil facebook Centrum Seniora w Drogini i w komentarzu pod konkursowym postem wkleić zdjęcie swojego bukietu. Zdjęcia bukietów można przesyłać także na adres:
dom@centrumseniora.pl lub przez Messenger.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; Msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja od godz. 17.15 z koronką do miłosierdzia Bożego oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu od godz. 8.30 Ksiądz Prałat odwiedzi chorych w Drogini z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

6. Dożynki parafialne odbędą się w niedzielę 27 sierpnia. O godz. 10.00 w kościele w Drogini sprawowana będzie Msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory, ze złożeniem wieńców dożynkowych oraz darów ołtarza. W tym dniu Stowarzyszenie Droginia dla Pokoleń wraz z organizacjami z Drogini i Osieczan zapraszają na festyn pod altaną przy plebani w Osieczanach, który rozpocznie się o godz. 15.00. Organizatorzy, zapraszając wszystkich parafian, zwracają się z prośbą o przyniesienie ciast lub ciastek do bufetu ze słodkościami.

7. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, iż w dniu dzisiejszym w Myślenicach na Rynku od godz. 13.00 odbywać się będzie Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od kuchni”, z pokazami kulinarnymi oraz darmową degustacją przygotowanych dań, potraw i artykułów spożywczych. O godz. 20.00 rozpocznie się koncert letniej trasy TVP „Roztańczona Polska” z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Zapraszając na wydarzenie prosimy o korzystanie tylko z wyznaczonych miejsc parkingowych, ogólnodostępnych parkingów przy „Galerii Myślenickiej” i „Dekadzie” przy ul. Słonecznej oraz hipermarketach przy ul. Słowackiego. Szczegółowe informacje organizacyjne można znaleźć na stronie internetowej: www.myslenice.pl.