20 NIEDZIELA ZWYKŁA (20.08.2023)

19 sierpnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 20. niedzielę okresu zwykłego. Również dzisiaj przypada wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. Natomiast w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbywa się X Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia.

• w poniedziałek 21 sierpnia wspomnienie św. Piusa X, papieża;
  • we wtorek 22 sierpnia wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
  • w czwartek 24 sierpnia święto św. Bartłomieja, apostoła;
  • w sobotę 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu odnowimy Akt zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

3. Dożynki parafialne odbędą się za tydzień w niedzielę 27 sierpnia. O godz. 10.00 w kościele w Drogini sprawowana będzie Msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory, ze złożeniem wieńców dożynkowych oraz darów ołtarza. W tym dniu Stowarzyszenie Droginia dla Pokoleń wraz z organizacjami z Drogini i Osieczan zapraszają na festyn pod altaną przy plebani w Osieczanach, który rozpocznie się o godz. 15.00. Organizatorzy, zapraszając wszystkich parafian, zwracają się z prośbą o przyniesienie ciast lub ciastek do bufetu ze słodkościami.