2 NIEDZIELA ADWENTU (04.12.2022)

4 grudnia 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 2. niedzielę Adwentu. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca grudnia. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego. Dzisiaj przed kościołem można składać ofiary na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Bóg zapłać za wszystkie przekazane ofiary.

• we wtorek 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
  • w środę 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w Osieczanach o godz. 6.30, 8.30 i 18.00, w Drogini o godz. 16.00.

3. W poniedziałek 5 grudnia odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI o godz. 16.00 i z kl. VII o godz. 16.45.

4. Zapraszamy na roraty codziennie w tygodniu o godz. 6.30. Przed Mszą świętą Godzinki do Matki Bożej i koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Spowiadamy w tygodniu pół godziny przed Mszą św., w niedziele w czasie Mszy św. Nie odkładajmy sakramentu pojednania na ostatni moment, tuż przed świętami.

6. Rada Parafialna w sali im. św. Jana Pawła II rozprowadza poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu małej świecy to 9 zł, dużej 15 zł.

7. Od tej niedzieli można włączyć się w trzecią edycję akcji przygotowanej przez Wspólnotę Rodzin Karmelitańskich z kościoła św. Mikołaja w Krakowie. W tym roku akcja swoją pomocą obejmie dwie sześcioletnie siostry bliźniaczki – Martynę i Milenę, chore na ciężką i rzadką chorobę – zespół Bardeta-Biedla. Celem akcji jest pomoc w sfinansowaniu całorocznej opieki nad dziewczynkami. Opiekę zapewnią pracownicy i wolontariusze Hospicjum im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. W celu podjęcia tego szlachetnego dzieła można zabrać złotą kulę z kufra św. Mikołaja wystawionego w kościele. W kuli znajdziemy potrzebne informacje w jaki sposób możemy pomóc. Złotą kulę zawieśmy na świątecznej choince w domu jako znak dobrego uczynku adwentowego.

8. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice informuje, że mieszkańcy gminy nadal mogą składać wnioski o zakup węgla po preferencyjnej cenie, również te osoby, które nie zgłosiły wcześniej zapotrzebowania. Jednocześnie Burmistrz przypomina, że właściciele budynków mieszkalnych i niemieszkalnych mają prawny obowiązek zgłosić źródła ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Szczegółowe informacje na stronie www.myslenice.pl oraz www.cusmyslenice.pl.

9. 1 stycznia 2023 r. rozpoczyna swoją działalność Klub „Seniora+” w Myślenicach. Uczestnikiem Klubu „Seniora+” może zostać każdy mieszkaniec Gminy Myślenice, który ukończył 60 rok życia i jest nieaktywny zawodowo. Uczestnictwo w Klubie jest nieodpłatne. Klub „Seniora+” będzie się mieścił w budynku Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach przy ul. Piłsudskiego 20. Czynny będzie od poniedziałku do piątku, 5 godzin dziennie. Podanie o przyjęcie do Klubu „Seniora+” można składać na dzienniku podawczym w Centrum Usług Społecznych, ul. Słowackiego 82. Szczegółowe informacje na plakacie.

10. W miesiącu listopadzie na cele gospodarcze parafii złożono 3580 zł. Jak tylko dotrą zamówione elementy i warunki atmosferyczne pozwolą, rozpoczną się prace nad wymianą starego oświetlenia wokół kościoła. Koszt zaplanowanych prac to około 60 tys. zł. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel, jak i na pozostałe potrzeby materialne parafii.

11. W sobotę 10 grudnia, na mszy św. o godz. 6.30, modlić się będziemy za Pana Daniela, naszego organistę, w dniu imienin. Słowa serdecznych życzeń kierujemy już dziś, prosząc o zdrowie i potrzebne łaski w tak ważnej posłudze, jaką jest kształtowanie kultury muzycznej w naszej parafii.