3 NIEDZIELA ADWENTU (11.12.2022)

10 grudnia 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 3. niedzielę Adwentu zwaną Gaudete – radujcie się. Tę radość mamy czerpać z bliskiego przyjścia Chrystusa.

• we wtorek 13 grudnia wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  • w środę 14 grudnia wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;

3. W poniedziałek 19 grudnia odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII o godz. 16.00.

4. W środę 14 grudnia będzie spotkanie Rady Parafialnej. Jej członków zapraszamy na plebanię o godz. 19.00.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano o godz. 5.50 Godzinki do Matki Bożej i koronka do Bożego Miłosierdzia, roraty o godz. 6.30. Po południu adoracja od godz. 17.15. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie opłatkowe rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. W tym też dniu od godz. 8.30 odwiedzimy przed świętami chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu.

6. Spowiadamy w tygodniu pół godziny przed Mszą św., w niedziele w czasie Mszy św. Nadto, spowiedź przedświąteczna będzie w poniedziałek 19 grudnia od godz. 8.00 do 10.00 i od 15.00 do 19.00. Nie odkładajmy sakramentu pojednania na ostatni moment, tuż przed świętami.

7. Rada Parafialna w sali im. św. Jana Pawła II rozprowadza poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Koszt zakupu małej świecy to 9 zł, dużej 15 zł.

8. Rodziców dzieci komunijnych prosimy o pomoc w przygotowaniu bożonarodzeniowej szopki, w czwartek 22 grudnia.

7. Stowarzyszenie „W lepsze jutro” i Zespół Placówek Oświatowych w Drogini serdecznie zapraszają na kiermasz Bożonarodzeniowy w dniu 18 grudnia 2022 przy kościele. Dochód przeznaczony będzie na wspieranie rozwoju talentów przedszkolaków i uczniów tej placówki.

8. W ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie złożono 2487 zł. Bóg zapłać. Ofiary zostały przekazane na konto krakowskiej Kurii Metropolitalnej.