21 NIEDZIELA ZWYKŁA (27.08.2023)

27 sierpnia 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 21. niedzielę okresu zwykłego. Również dzisiaj przypada wspomnienie św. Moniki. Zarazem na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.

• w poniedziałek 28 sierpnia wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  • we wtorek 29 sierpnia wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

3. O godz. 10.00 w kościele w Drogini sprawowana będzie Msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory, ze złożeniem darów ołtarza oraz wieńców dożynkowych – od Stowarzyszenia Droginia dla Pokoleń wraz z organizacjami z Drogini i Osieczan, od Róży Kobiet z Drogini, od Róży Kobiet z Banowic, od Koła Gospodyń Wiejskich z Osieczan. Także dzisiaj Stowarzyszenie Droginia dla Pokoleń wraz z organizacjami z Drogini i Osieczan zapraszają na festyn pod altaną przy plebani w Osieczanach, który rozpocznie się o godz. 15.00. Organizatorzy, zapraszając wszystkich parafian, zwracają się z prośbą o przyniesienie ciast lub ciastek do bufetu ze słodkościami. Dziękujemy organizatorom dożynek parafialnych za pracę włożoną w przygotowanie tego wydarzenia.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca września. W piątek, rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. Po południu, adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Drogini spowiedź od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15, Msza św. o godz. 7.00. Po południu o godz. 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Msza św. o godz. 18.00.