Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

22 NIEDZIELA ZWYKŁA (03.09.2023)

2 września 2023 Ogłoszenia parafialne 0

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 22. niedzielę okresu zwykłego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca września. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego. Również dzisiaj przypada wspomnienie św. Grzegorza, papieża i doktora Kościoła.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w piątek 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

3. Jutro, w poniedziałek 4 września, Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie sprawowana o godz. 9.00. Dzieci z Osieczan rozpoczęcie roku szkolnego będą miały na strażnicy w Osieczanach.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca września. W Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą od godz. 15.30 spowiedź. W Osieczanach okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św., w czasie której modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi.

5. Wydział Duszpasterski Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXXI Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 17 września 2023 r., w godz. od 9.00 do 14.00.

6. W miesiącu sierpniu na cele gospodarcze parafii złożono 6640 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby materialne parafii.

7. Rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Dzieci na mszach niedzielnych, o godz. 11.30, otrzymywać będą obrazki do naklejania na planszę, nawiązujące do czytanych Ewangelii.

8. Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława BM na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:

  • przez uczestników metropolitalnej pielgrzymki jubileuszowej do Rzymu i Asyżu (6-8 września br.)
  • przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym życiem naszego Patrona: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia.