22 NIEDZIELA ZWYKŁA (28.08.2022)

27 sierpnia 2022 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii Kościoła przeżywamy 22. niedzielę okresu zwykłego. Na mocy postanowienia papieża Franciszka obecna niedziela jest Dniem Dziękczynienia za Świat Stworzony. W naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.30 dziękujemy za polny ziemi. O godz. 16.00 rozpocznie się piknik pod altaną przy plebanii, na który zaproszeni są wszyscy parafianie. Dziękujemy organizatorom parafialnych dożynek za pracę włożoną w przygotowanie tego wydarzenia. Dziękujemy również Różom Różańcowym za pielęgnację kwiatów przy kościele i plebanii.

• w poniedziałek 29 sierpnia wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
  • w sobotę 3 września wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

3. W czwartek 1 września o godz. 8.30 sprawowana będzie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. W czwartek,
w Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą spowiedź. W Osieczanach okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św., w czasie której modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W piątek, rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. Po południu, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15, spowiedź od godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Drogini spowiedź od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.00. W sobotę o godz. 6.15 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. o godz. 7.00. Po południu o 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Msza św. o godz. 18.00.

5. Wydział Duszpasterski Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXX Jubileuszowej Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 11 września 2022 r. w godzinach od 9.00 do 16.00.

6. W niedzielę 4 września w Myślenicach główna uroczystość odpustowa ku czci Narodzenia NMP w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 12.30.