23 NIEDZIELA ZWYKŁA (10.09.2023)

10 września 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 23. niedzielę okresu zwykłego. Dzisiaj też w Markowej odbędzie się beatyfikacja dziewięcioosobowej rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów zamordowanych w 1944 r. za pomoc Żydom. To pierwsze polskie małżeństwo, które będzie beatyfikowane.

• w środę 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • w czwartek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • w piątek 15 września wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
  • w sobotę 16 września wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

3. Jutro, w poniedziałek 11 września, będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 6 o godz. 16.00 i z kl. 7 o godz. 16.45.

4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Rano od godz. 6.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi; Msza św. o godz. 7.00. Po południu adoracja od godz. 17.15 z koronką do Bożego Miłosierdzia oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o informację o nowych osobach lub też o nieobecnych w tym czasie w domu. Także w piątek 15 września, o godz. 18.30 w kościele w Osieczanach, będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św.

5. Wydział Duszpasterski Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXXI Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 17 września 2023 r., w godz. od 9.00 do 14.00.

6. Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice uprzejmie informuje, że zgodnie z Małopolską Uchwałą Antysmogową pozostało 7 miesięcy do wymiany pieców pozaklasowych. Zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania zapraszamy na spotkanie z ekodoradcami Miasta i Gminy Myślenice w środę 13 września o godz. 18.00 do Muzeum Niepodległości.

7. W przyszłą niedzielę 17 września kazania wygłosi ks. Andrzej Tekieli – nasz rodak, pallotyn, pracujący na misjach w Wenezueli. Przed kościołem będzie zbiórka do skarbony na dzieła misyjne prowadzone przez ks. Andrzeja.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana śp. Sebastian Gołdon. Wieczne odpoczywanie…