24 NIEDZIELA ZWYKŁA (17.09.2023)

17 września 2023 Ogłoszenia parafialne 0

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 24. niedzielę okresu zwykłego. Dzisiaj kazania głosi ks. Andrzej Tekieli – nasz rodak, pallotyn, pracujący na misjach w Wenezueli. Przed kościołem można składać ofiary na dzieła misyjne prowadzone przez ks. Andrzeja. Również w dniu dzisiejszym łączymy się duchowo z rodzinami, które uczestniczą w XXXI Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

• w poniedziałek 18 września święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
  • w środę 20 września wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  • w czwartek 21 września święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
  • w sobotę 23 września wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. Jutro, w poniedziałek 18 września, będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 8 o godz. 16.00.

4. Na prośbę abpa Marka Jędraszewskiego w niedzielę 24 września br. przed kościołem będzie zbiórka na inicjatywy związane z duszpasterstwem dzieci i młodzieży w parafii, dekanacie i Archidiecezji. Bóg zapłać za składane ofiary.

5. Fundacja Akuratna zaprasza wszystkich do udziału w wyjątkowym widowisku muzycznym „Dekalog Narodu Polskiego – 10. świętych i błogosławionych z Małopolski”, które odbędzie się 22 września o godz. 19:00 w kościele pw. św. Brata Alberta w Myślenicach. Widowisko zostało oparte na przekazie płynącym z życia dziesięciu błogosławionych i świętych związanych z Małopolską. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Podczas koncertu wolontariusze Fundacji Akuratna będą kwestować na cel leczenia i rehabilitacji swoich podopiecznych: Karolinki Płachty i Franka Mruga. 100% zebranych środków trafi do podopiecznych.

6. Centrum Usług Społecznych w Myślenicach zaprasza osoby zamieszkałe na terenie Gminy Myślenice, które sprawują opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, posiadającym znaczny stopień niepełnosprawności do skorzystania z bezpłatnej Opieki Wytchnieniowej, która trwa 11 dni. Więcej informacji w Centrum Usług Społecznych w Myślenicach, Rynek 27.

7. Ogłoszenie sołtysa Osieczan: „Zachęcam osoby zameldowane w Osieczanach w wieku od 16 lat do oddania głosu w Budżecie Obywatelskim Gminy Myślenice na doposażenie strażnicy w Osieczanach. Głos w formie papierowej można oddać u strażaków OSP Osieczany dzisiaj po mszach przed kościołem”.