Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

25 NIEDZIELA ZWYKŁA (24.09.2023)

24 września 2023 Ogłoszenia parafialne 0

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 25. niedzielę okresu zwykłego. Jest to zarazem Dzień Modlitwy za Młodzież. Przed kościołem można złożyć do skarbony ofiary na inicjatywy związane z duszpasterstwem dzieci i młodzieży w parafii, dekanacie i archidiecezji. Bóg zapłać za składane datki.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w środę 27 września wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
  • w czwartek 28 września wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  • w piątek 29 września święto świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
  • w sobotę 30 września wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

3. We wtorek 26 września święto patronalne przeżywać będzie szkoła z Osieczan, Msza św. o godz. 10.00. Szkoła z Drogini swoje święto patronalne będzie miała w środę 27 września, Msza św. o godz. 12.00.

4. Za tydzień rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W niedzielę 1 października o godz. 17.00 wyruszymy z
procesją różańcowa do pięciu ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy: pierwszego – 1. Różę z Osieczan, drugiego – 2. Różę z Osieczan, trzeciego – 3. Różę z Osieczan, czwartego – rodziców dzieci pierwszokomunijnych, piątego – 1. i 2. Różę z Drogini. Przez cały miesiąc nabożeństwa różańcowe w Osieczanach będą codziennie o godz. 17.15, po nabożeństwach o godz. 18.00 Msza św. W kościele w Drogini nabożeństwa różańcowe będą we wtorki i czwartki o godz. 15.30, po różańcu Msza św. Dzieci na nabożeństwach otrzymają kalendarz różańcowy, który będą uzupełniać. Zachęcamy do modlitwy na różańcu całe rodziny.

5. W tym tygodniu rozpocznie się remont kaplicy w kościele w Osieczanach. Na czas remontu kaplica będzie zamknięta. Uczestniczący nabożeństw proszeni są o zajmowanie miejsc w nawie głównej kościoła lub w kościele dolnym. Bóg zapłać za składane ofiary na remont kaplicy.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia