Parafia Osieczany

Strona internetowa parafii w Osieczanach.

26 NIEDZIELA ZWYKŁA (01.10.2023)

30 września 2023 Ogłoszenia parafialne 0

 

1. W dniu dzisiejszym w liturgii przeżywamy 26. niedzielę okresu zwykłego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca października. Na zakończenie Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Słowa Bożego. Dzisiaj też o godz. 17.00 wyruszymy z
procesją różańcową do pięciu ołtarzy. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy Różom Różańcowym i rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Przez cały miesiąc nabożeństwa różańcowe w Osieczanach będą codziennie o godz. 17.15, po nabożeństwach o godz. 18.00 Msza św. W kościele w Drogini nabożeństwa różańcowe będą we wtorki i czwartki o godz. 15.30, po różańcu Msza św. Dzieci na nabożeństwach otrzymają kalendarz różańcowy, który będą uzupełniać. Zachęcamy do modlitwy na różańcu całe rodziny.

2. Z kalendarza liturgicznego:

  • w poniedziałek 2 października wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
  • w środę 4 października wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  • w czwartek 5 października wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
  • w sobotę 7 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

3. W poniedziałek 2 października na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, w ramach przygotowań do bierzmowania, zapraszamy kl. 6.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca października. W czwartek w Drogini Msza św. o godz. 16.00, przed Mszą od godz. 15.30 spowiedź. W Osieczanach okazja do spowiedzi od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św., w czasie której modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. modlitwa prowadzona przez Grupę Uwielbienia i możliwość spowiedzi. W piątek, rano adoracja od godz. 6.15 i okazja do spowiedzi, Msza św. o godz. 7.00. Po południu, adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.15, o godz. 18.00 Msza św. w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W Drogini spowiedź od godz. 15.30, Msza św. o godz. 16.00. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 6.15, Msza św. o godz. 7.00. Po południu o godz. 17.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy spotkanie w kościele Róż Różańcowych.

5. W miesiącu wrześniu na cele gospodarcze parafii złożono 4630 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby materialne parafii. W ubiegłą niedzielę na inicjatywy związane z duszpasterstwem dzieci i młodzieży złożono 1248 zł. Bóg zapłać.

6. W naszej archidiecezji istnieje szlak św. Wojciecha. Zachęcamy do zabrania paszportów pielgrzyma, w których znajdują się miejsca na pieczątki. Szlak obejmuje 10 parafii pw. św. Wojciecha w archidiecezji krakowskiej. Nawiedzając daną parafię i modląc się w niej należy przybić pieczątkę w wyznaczonym miejscu. Po zebraniu wszystkich pieczęci paszport należy przekazać osobiście lub pocztą do parafii św. Wojciecha w Krakowie-Bronowicach. Dzięki temu można otrzymać Certyfikat Czciciela św. Wojciecha. Cały regulamin na stronie internetowej tamtejszej parafii.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask dla solenizantów tego tygodnia